ההפגנה מול משרד החינוך
ההפגנה מול משרד החינוך צילום: התעוררות

מסתמן כי נמצא פתרון לבית הספר 'אחינועם' ברובע היהודי בירושלים, שנאלץ לסגור את שעריו לאחר שאישור המוסד כחלק ממערך החינוך העצמאי בוטל, ובקשות חוזרות ונשנות לחדשו לא נענו.

בימים האחרונים אף קיבל צוות ההוראה מכתבי פיטורים.

לאחר מאבק של הורים ותלמידים מבית הספר שכלל השבתה של הלימודים, ראש מינהל החינוך בעיריית ירושלים פנה למנהל תחום החינוך במשרד החינוך בבקשה לאשר את בית הספר בחינוך העצמאי.

כזכור, לפני כשבוע התקיימה הפגנה של עשרות מורים, תלמידים והורים מבית הספר לצד יו״ר 'התעוררות' וסגן ראש עיריית ירושלים עפר ברקוביץ' וחבר המועצה אריה קינג בכניסה למשרד החינוך.

היום (רביעי), כאמור, פנה ראש מנהל החינוך בעיריית ירושלים למנהל תחום הרישוי במשרד החינוך בבקשה לאשר לבית הספר רישיון לחינוך העצמאי למרות הגשת הבקשה המאוחרת וזאת לאחר שהליקויים שנמצאו בבית הספר תוקנו.

סגן ראש העיר ירושלים, עופר ברקוביץ', מסר ״אני שמח שהמאבק הקצר והנחוש שניהלו ההורים בו תמכנו, מניב פירות. דרשנו מהחינוך העצמאי לפעול למתן רישיון לבית הספר בטווח מיידי וכך יהיה. נמשיך להיות קשובים לשטח ולפעול למען כל הקהילות בירושלים ולמען הזכות לחינוך איכותי בעיר״.

חבר מועצת עיריית ירושלים משה ליאון שסייע לפתרון המשבר אמר, "בית הספר אחינועם הוא אבן חן ירושלמית שחשוב לשמור עליה. אני מלווה את בית הספר ואת ההורים כבר תקופה ארוכה. אני מברך על כך שבית הספר יוכר כבית ספר עצמאי לאחר תקופה ארוכה של לחצים ונסיונות לפתור את המצב. אני מודה לכל השותפים לעשייה ובראשם לאביב קינן, מנהל מנח״י, על ההירתמות למאמצים שבסופו של דבר הניבו פרי. נמשיך ללוות את בית הספר בנסותו להתבסס ולהתקדם. בינתיים נשאר רק לאחל שנת לימודים מוצלחת להורים ולתלמידים".