עופר עיני, יו"ר ההתאחדות.מגנה בתוקף
עופר עיני, יו"ר ההתאחדות.מגנה בתוקף צילום: פלאש 90

"”רק אבנים משתלבות לפנים בשעת לילה או מטען מתחת לאוטו יעשו את העבודה”, כך נכתב בפורום "השחקן ה-12" של אוהדי מכבי ת"א כנגד תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף.

עו"ד רשף, שבתחילת החודש החליט להעמיד לדין בפעם השניה העונה את מאמן הקבוצה המכבית מת"א, ההולנדי ג'ורדי קרויף בשל היכנסו לחדר ההלבשה בניגוד לחוק, ספג ברשתות החברתיות איומים רבים כנגדו.

האיומים הקשים הביאו את תובע ההתאחדות, עו"ד רשף להגיש תלונה במשטרה נגד אותם אוהדי מכבי ת"א, כשיחד עם התלונה הגיש גם עדויות מצולמות של האיומים שהופנו כלפיו. בין היתר נכתב נגד עו"ד רשף, כי יש "להוריד אותו", "לשבור לו את הידיים והרגליים", "להניח לו מטען מתחת לרכב", ואיום נוסף של אוהד בפורום האוהדים המכבים שם נכתב “לדעתי הארגון והקהל הרחב צריכים להתארגן ולארגן לו הפגנה מתחת לבית פעם בשבוע. מבטיח לכם הוא יפסיק כמו כלב טוב".

ההתאחדות לכדורגל יצאה נחרצות נגד האיומים כשאמרה, "ההתאחדות לכדורגל מגנה בכל תוקף את האיומים על תובע ההתאחדות, עו״ד ניר רשף, ומשוכנעת כי משטרת ישראל וגורמי החוק יידעו למצות את הדין עם מי שביקשו להלך אימים על איש מקצוע מהמעלה הראשונה שעושה מלאכתו נאמנה ולמען טוהר הספורט".

לדברי ההתאחדות, "רק ענישה חמורה ומרתיעה היא הדרך הנכונה אל מול גילויי בריונות. המערכת המשפטית של ההתאחדות לכדורגל תמשיך לפעול במקצועיות, ללא משוא פנים וללא מורא".

גם מנהלת הליגות בכדורגל הודיעה כי היא "מחזקת את את ידיו של עו"ד רשף, תובע ההתאחדות ומגנה בחריפות את נסיון אוהדים להלך עליו אימים. אנו קוראים למשטרת ישראל לאתר את העבריינים ולהביאם לדין", נכתב בהודעתה.