"הניצחון - אצבע ישראלית באבו-דאבי"

שרת התרבות והספורט רגב וסגנית שר החוץ חוטובלי בירכו את גילי כהן וטל פליקר על זכייתם במדליות בתחרותהמתקיימת במדינה הערבית

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בחשון תשע"ח

חוטובלי
חוטובלי
צילום: יונתן סינדל. םלאש 90

"נצחונם של הישראלים באבו דאבי הוא אצבע ישראלית בעין של אבו דאבי", כך הגיבה הערב (חמישי) שרת התרבות והספורט מירי רגב לרגל זכייתם של צמד הג'ודוקאים הישראלים, גילי כהן וטל פליקר במדליות בתחרות הגראנד סלאם שיצאה לדרך היום באבו-דאבי שבאיחוד האמירויות הערבית.

רגב שזעמה על כך שמארגני התחרות הערבים סירבו לאשר למשלחת הג'ודו הישראלית להופיע ולהתחרות עם סממנים ישראליים, החל מהדגל הלאומי, דרך המדים הישראליים וכלה בהמנון המדינה שלא הושמע בעת זכייתו של פליקר במדליית הזהב.

"גם אם מנסים להפוך את הספורטאים שלנו לישראלים בחושך, אנחנו ניצחנו. ההמנון והדגל הישראלים נישאים עכשיו מעל כל במה אפשרית פרט לפודיום באבו דאבי, במת החושך וההדרה, המנוגדת לרוח הספורט האולימפית", אמרה רגב.

עוד הוסיפה השרה רגב כשאמרה, "מי שחשב שישראל תבוזה, קיבל אצבע כפולה ומכופלת בעין. יישר כוח לטל פליקר על הזכייה במדליית הזהב, לגילי כהן על הזכיה במדליית הארד ותעודת עניות לאיגוד הג'ודו העולמי".

גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי התייחסה לזכיה במדינה הערבית לה אין קשרים דיפלומטיים עם ישראל, כשאמרה, "אני מברכת את טל פליקר על הזכייה במדליית זהב ואת גילי כהן על הזכייה במדליית ארד בתחרות הג'ודו באבו דאבי".

לדברי סגנית השר חוטובלי, "משלחת הג’ודו יצאה ללא מעורבות משרד החוץ הישראלי, מאחר ולישראל אין קשרים דיפלומטיים עם אבו דאבי".

סגנית השר חוטובלי התייחסה לאיסור שהמשלחת הישראלית תופיע עם סממנים ישראליים, כשאמרה, "לאור מעמדה העולה של ישראל בעולם הערבי מצער ומקומם שלא הושמע ההמנון הישראלי בטקס בו זכו נציגים ישראלים. הגיע הזמן שמדינות ערב יבינו מי הן הידידות שלהן בעולם ומי הן האויבות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il