חולדאי זועם: "ישראל תחת מתקפה"

ראש עיריית תל אביב מגיב לפסק הדין של בג"ץ בעניין המרכולים. "מצערת אותי אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שדיברו על דעתם האישית".

חיים לב - ערוץ 7 , ו' בחשון תשע"ח

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי
צילום: יוני קמפינסקי

למרות הניצחון הצפוי בבית המשפט העליון סביב סוגיית השבת במרחב העירוני בתל אביב, תקף הערב (ה') ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, את העותרים וטען כי מניעיהם אינם סוציאליים.

"המחאה שהתעוררה מטעם בעלי המרכולים בעיר לא נבעה מטעמים סוציאליים. הייתה להם אפשרות לפתור את הדברים", אמר בראיון לערוץ 2 והוסיף כי "העיר הייתה חופשית בעבר ותמשיך להיות חופשית".

חולדאי טען כי "164 בתי עסק לא פוגעים בשוויון ולא שום דבר".

ראש העיר תל אביב אף התייחס לעובדה שקיימים בתי עסק רבים מחוץ לתל אביב שאינם זוכים למחאות מצד הסיעות החרדיות. "החרדים לא צעקו ולא צועקים על מתחם געש, מתחם ביל"ו, גן שמואל ועוד אלף ואחד מקומות שפתוחים בשבת", תהה. "הסיעות הדתיות היו בקואליציה בתל אביב וחיו עם העובדה שיש פה חייה ותן לחיות".

בדבריו אף טען כי כי ישראל הדמוקרטית מצויה תחת מתקפה. "ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה של אוטוקרטיה", אמר חולדאי והוסיף כי "הדבר שהכי מצער אותי מכל פסק הדין הזה הוא אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שלא התייחסו לחוק הישראלי אלא מצאו לדבר על דעתם האישית".