נתניהו על התביעה: "תעשיית פייק ניוז"

ראש הממשלה תוקף את "ידיעות אחרונות" שלטענתו צנזר את תגובת משפחת נתניהו שהועברה לעיתון בעקבות התביעה שהגישה צעירה חרדית נגד שרה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בחשון תשע"ח

נתניהו על התביעה: "תעשיית פייק ניוז"-ערוץ 7
בני הזוג נתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו את ''ידיעות אחרונות'' שלטענתו צנזר את התגובה שהועברה לעיתון בתגובה לתביעה שהגישה צעירה חרדית נגד שרה נתניהו.

''די, נמאס. אותה שיטה, אותם שקרים, אותו עיתון ואותה עורכת דין. אף אחד לא קונה את התרגיל המשומש הזה. כולם מבינים שמצאו כאן שיטה - גם להכפיש את משפחת נתניהו וגם לסחוט כספים מהמדינה. מועסקים כמה ימים, מתפטרים ותובעים כמעט רבע מיליון שקלים. עסקה משתלמת!", נכתב בפייסבוק של נתניהו.

''הנה התגובה שנשלחה לידיעות אחרונות אותה הם בחרו כהרגלם לצנזר. שתפו כדי לחשוף את שיטת השקר של תעשיית הפייק ניוז", ביקש ראש הממשלה מהגולשים וצירף את תגובתה המלאה של משפחת נתניהו.

כאמור, ב"ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי עובדת נוספת תובעת את רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. מדובר בצעירה חרדית, בת 24, שהגישה תביעה אזרחית כנגד שרה נתניהו. לטענתה היא עברה מסכת של התעללות במעון ראש הממשלה בירושלים, בעת שהועסקה שם כעובדת נקיון.

ש"ר, נשואה ואמא לשלושה ילדים, התקבלה לעבוד בקומה השנייה של המעון לפני חודשיים בדיוק, ב־27.8.2017. היא הספיקה לעבוד רק חודש אחד לפני שנסה על נפשה. אתמול היא הגישה לבית־הדין לעבודה תביעה על סך 225 אלף נגד הגברת שרה נתניהו, שבה היא מגוללת כיצד רעיית ראש הממשלה התעללה בה, השפילה אותה, השתלחה בה, התעמרה בה ואף עמדה להכותה.

התובעת טענה כי נדרש ממנה לעבור "מסדרי נקיון" ויציאה לאכילה ולשתיה רק בשעות מסויימות.

בנוסף, טענה כי נדרשה "להגיע לעבודה ללא איפור, ללא תכשיטים, ואסרה להשתמש בתמרוקי טיפוח ובקרמים". בנוסף דרשה נתניהו שהצעירה תעבוד במכנסיים, וזאת כדי להיות "קלת תנועה" ו"זריזה". עם זאת, משום שהתובעת חרדית הגברת נתניהו התפשרה.

כמו כן נטען בתביעה כי הגברת נתניהו דרשה שעובדות מעון ראש הממשלה יתאמו ביניהן קוד לבוש, שנאסר עליה להשתמש בשירותים במעון והיא נאלצה להשתמש בבית השימוש של המאבטחים שנמצא מחוץ לבית כמו גם איסור לשתות או לאכול במהלך היום.

"מעולם לא דמיינתי לעצמי שאיאלץ לעבור מסכת התעללויות כמו זו שעברתי במעון ראש הממשלה על ידי הגברת שרה נתניהו", היא סיפרה אתמול ל"ידיעות אחרונות" והוסיפה: "נכנסתי למעון רה"מ כאישה מאושרת, חייכנית, בריאה, שכל רצונה היה להשתכר בכבוד ולפרנס את משפחתה, ויצאתי ממנו שבר כלי, מדוכאת, עצובה, חסרת כוחות, בקושי מתפקדת, סובלת מחרדות ומסיוטים שממשיכים ללוות אותי כל לילה.

"במשך חודש שלם, יום־יום, שעה־שעה, הגברת נתניהו הילכה עליי אימים, צרחה, קיללה. כל דבר הכי קטן יכול היה להוציא אותה מדעתה ולגרום לה להתחיל להשתולל", המשיכה ותיארה העובדת החרדית. "אני כל הזמן חושבת למה זה קרה לי, למה זכיתי ליחס של שפחה. הרי בסך הכל באתי לעבוד. גם בתור ילדה, גם בתור אישה בוגרת, מעולם לא צעקו עליי, לא ניסו לפגוע בי, תמיד הייתי אהובה, ופתאום להגיע למעון רה"מ, שאמור להיות המקום המכובד עלי אדמות, לעבוד בו ולזכות ליחס כל כך אלים, פוגעני ומתעלל מצד הגברת נתניהו היה ועדיין הלם מוחלט עבורי".

מקורבים למשפחת נתניהו מסרו אמש בתגובה להגשת התביעה: "זו איננה תביעה אמיתית. זהו ניסיון סחיטה של עובדת שהועסקה כמה ימים ועל זה היא מנסה לסחוט 225 אלף שקל!

"שוב מדובר בתביעת סרק מופרכת, מלאת שקרים, מועתקת וממוחזרת. שוב נעשה שימוש בשיטה הקלה והרגילה לקבל פרסום וכסף על ידי הכפשה של הגברת נתניהו ומשפחת נתניהו. אין סוף לרדיפה, אין סוף לשקרים ואין סוף לרצח האופי.

"אין ספק שגורמים חזקים עומדים מאחורי התביעה הזאת. לא מפתיע שמי שמייצגת את התובעת היא אותה נעמי לנדאו, עורכת הדין החברה במועצה ציבורית של עמותה הנתמכת על ידי הקרן החדשה, שעשתה את רדיפת שרה נתניהו למקצוע.

"ההכפשות שבכתב התביעה הן דמיוניות. רק כדי להמחיש את האבסורד שבתביעה, די להסתכל בלוח השנה. מתוך התקופה הקצרצרה (כחודש) שבה הועסקה התובעת, שהו ראש הממשלה ורעייתו בדרום אמריקה במשך עשרה ימים. הימים הנותרים של אותה תקופה כללו שבתות, ראש השנה, ערב יום הכיפורים ויום הכיפורים, בהם ממילא התובעת לא הייתה במעון. כלומר, נותרו רק כמה ימים בודדים בהם הייתה התובעת יכולה לראות את הגברת נתניהו. התקופה שבה שהתה התובעת במחיצת הגב' נתניהו קצרה יותר מכתב התביעה שלה".