לכבוד יום העלייה
צפו: 'תפילת העולה'

הזמר אודי אולמן ותנועת בני עקיבא העולמית משיקים קליפ מוזיקלי מיוחד לרגל יום העלייה ובו תפילה מרגשת שחוברה במיוחד עבור היום.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בחשון תשע"ח

הזמר אודי אולמן ותנועת בני עקיבא העולמית משיקים היום (חמישי) קליפ מוזיקלי מיוחד לרגל יום העלייה ובו תפילה מרגשת שחוברה במיוחד עבור היום הזה על ידי הרב נועם פרל, ראש ישיבת סוסיא ובעבר מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית.

את התפילה שר אולמן לצד בוגרי תנועת בני עקיבא העולמית.

תפילת העולה חוברה כתפילת הודיה על העלייה הפרטית של כל אחד ואחד מהעולים והיא נועדה להאמר על ידי העולים ביום העלייה השנתי שחל היום - ז' בחשון.

התפילה הוצגה לראשונה באירוע מיוחד שהתקיים בכנסת לכבוד יום העלייה, ע"י רועי אביקסיס, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית.

בכנסת הסביר אביקסיס כי התפילה חוברה כחלק מהניסיון ליצוק תוכן ערכי משמעותי לתוך "יום העלייה" שתוקן בשנה שעברה בכדי לציין את החשיבות של העלייה למדינת ישראל. לדברי אביקסיס הרצון של תנועת בני עקיבא העולמית הוא להפוך את יום העלייה ליום של הודיה עבור כלל העולים, על העלייה הפרטית של כל אחד ואחד מהם.

הנוסח המלא של התפילה חולק בטקס שהתקיים בכנסת ומופץ בימים אלה על ידי בוגרי בני עקיבא בקרב קהילות של עולים ברחבי ישראל.

התפילה נפתחת במילים: "מודֶה אֲני לְפָנֶיךָ ה' אֶלוֹקַי וְאֶלוֹקֵי אֲבוֹתַי, שֶשָמְתָ חֶלְקִי עִם יושְבֵי אֶרֶץ יִשְרָאֵל, ולֹא שָמְתנִי מיוֹשְבֵי אַרְצוֹת גוֹיִים, שֶאָזַרְתָנִי כֹּח וּגְבוּרָה לַלֶכֶת בְּדַרְכֵי אַבְרָהָם הָעִבְרִי אֶל הָאָרֶץ אֲשֶר אַרְאֶךָ". עוד נאמר בתפילה, "מוּצף לִבִּי אוֹשֶר וְעֵינַי מְקוֹר דִמְעָה, עַל כִּי יְלדי יַחְלמוּ בִּעִבְרִית, יִתְהַלְכוּ בֶּהָרִים וּבַנְחָלִים בָּאָרֶץ כִּבְנֵי בַּיִת וְיִטְלוּ חֵלֶֶק בַּהֲגָנַת מוֹלדְתם וּבְפִּתוּחָה בְּעֹז וַעֲנוָה".

התפילה מסתיימת במילים הלקוחות בחלקן מתפילת "נשמת כל חי": אִילוּ פִי מָלֵא שִירָה כַּיָם וּלְשוֹנִי רִינָה כֲּהַמוֹן גַלָיו, וּשְפָתַי שֶבַח כְּמֶרְחֲבֵי רָקִיעַ, וְעֵינַי מְאִירוֹת כַּשֶמֶש וְכַיָרֵחַ, וְיָדַי פְּרוּשוֹת כְּנִשְרֵי שָמַיִם, וְרַגְלַי קַלוֹת כַּאָיַילוֹת אֵין אֲנִי מַסְפִּיק לְהוֹדוֹת לְךָ ה'. בָּרוּך אַתָּה ה' הַטוֹב וְהַמֵיטִיב".

לצד אולמן, הזכור בעיקר הודות ללהיטיו החסידיים "וללבנה אמר" ו"מה נאוו" השתתף בהפקה המוסיקלית גם שי ברק. השיר הולחן בלחן של משה דץ לשיר 'אמן'. בשנים האחרונות הוציא אולמן מספר אלבומים מוזיקליים, כאשר שירו "ארץ זבת חלב ודבש" אף העפיל לראש המצעדים החסידיים המוזיקליים.