גלנט: למצוא את הדרך לתת יותר

שר השיכון וחבר הקבינט יואב גלנט הביע תמיכה בדרישת המשפחות השכולות לתקצוב כבישים עוקפים ומרכיבי ביטחון ביו"ש.

אלירן אהרון , ט' בחשון תשע"ח

שר השיכון וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, יואב גלנט הגיע בצהריים (ראשון) לביקור במאהל המשפחות השכולות מול משרד ראש הממשלה.

גלנט התייחס לדרישת המשפחות לתקצב כבישים עוקפים ומרכיבי ביטחון ביו"ש ואמר, "בהתהליך של חלוקת המשאבים, חייבים לקחת בתוכו את תושבי יהודה והשומרון. איך לעשות את זה צריך להחליט, אבל יש כסף".

עוד הוסיף גלנט,"בתור מי שהיה מח"ט ומפקד אוגדה ביו"ש במשך שנים, אני יכול לומר שהשתכללנו מאוד בשנים האחרונות וכולם מבינים את הבעיה ומבחינה ההגנה הכלל הוא לפעול בדרך הנכונה ולכן מה שאתם מתארים אלה הם דברים שצריך למצוא את הדרך איך לתת יותר וזה יציל יותר אנשים. הכל עניין של איך להעביר את הכסף ואנו נמצא את הדרך"

עוד הוסיף גלנט, "הנקודה ברורה ודבר אחד צריך להיות ברור, כשעוסקים בלחימה בטרור חייבים מודיעין, התקפה ובטח ובטח מרכיבי הגנה. המשאבים מחולקים על פי שיקולי המערכת ואני אהיה לכם לפה לכל מה שנדרש"

ראש המועצה המקומית בית אריה אבי נעים אמר כי גלנט הוא "היחידי שאומר מבין השרים בפה מלא שהמשרד שלו מוכן ורוצה לתת חלק מהתקציבים ואני מאוד מקווה שמעבר להצהרות של מי שמגיע לכאן, שאר השרים יצטרפו למאבק הזה. בסופו של דבר האחריות היא של ראש הממשלה שצריך לנווט את הסירה הזו ויודע לעשות זאת. הכל עניין כספי ועם הבטחות לא יכולים לקנות כלום"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוסיף, "אנחנו מתביישים שהגענו למצב הזה שבו אנו יושבים מול בית ראש הממשלה אבל אנחנו לא יכולים עוד להראות את הפרצוף שלנו מול המשפחות השכולות"

אבוטבול יצחק שאשתו נרצחה: "לא למדנו כלום. אשתי נרצחה ושנה וחצי אחרי כן באותו מקום נרצח אדם נוסף. אנחנו לא לומדים מטעויות. אין תאורה, אין צבא והם יודעים איפה לבצע את הפיגוע. מבחינת המשפחות השכולות אנחנו לא נאפשר ליוסי דגן ושאר ראשי המועצות לעזוב את המאהל עד אשר יעברו התקציבים הראויים לכך".