הערב ומחר: הילולת 'רחל אמנו'

המוני מתפללים יבקרו הערב ומחר בקבר רחל לרגל יום ההילולה. במשטרה הבהירו כי לא תתאפשר הגעה בכלי רכב פרטיים לאזור צומת רוזמרין.

בן שאול , י' בחשון תשע"ח

הערב ומחר: הילולת 'רחל אמנו' -ערוץ 7
קבר רחל
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

המוני מתפללים יבקרו הערב ומחר בקבר רחל שבבית לחם לרגל יום ההילולה של רחל אמנו.

מהמרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, מוסדות רחל אמנו וכוחות הביטחון נמסר כי השלימו היערכותם לקראת ההילולה.

לקראת ההילולה נמסר מהנהלת המרכז הארצי בשמם של מפקדי האירוע מטעם מרחב קדם של משטרת ישראל כי במידה וייווצר לחץ במבנה הקבר ומחוצה לו לא תתיר המשטרה כניסה חופשית לאתר הקבר, וזאת, כדי למנוע לחץ ודוחק העלול להביא לסכנת נפשות.

"על הציבור להתאזר בסבלנות כי יכול ויהיו עומסים בשעות מסוימות. יחד עם זאת נעשו כל הצעדים האופטימאליים ביותר על מנת לסייע בידי המתפללים להגיע במהירות האפשרית לאתר הקבר, לשהות בו באופן מכובד ולהישמע במיוחד להוראות הסדרנים", אומרים במרכז הארצי.

במרחב קדם ביקשו להדגיש כי עדיין קיימות התראות ביטחוניות שונות לגבי אזור קבר רחל כך שלמרות גמר הקמת חומת ההפרדה עדיין ממשיכים במג"ב עוטף י-ם להתייחס לאזור האתר כמוקד אפשרי לאירועי פח"ע, זריקות אבנים, ירי ועוד ובשל כך עדיין לא נפתח האזור כולו להגעה רגלית ולגישת רכבים פרטיים למעט שעות מסוימות עליהן תודיע המשטרה במידה וייווצר לחץ בלתי צפוי.

במשטרה ביקשו להדגיש כי לא תתאפשר בשום פנים ואופן הגעת כלי רכב פרטיים מכל סוג שהוא לאזור צומת הרוזמרין, כך שביום ההילולה החל מהיום בערב יוכלו המוני המתפללים להגיע מתחנות שמעמיד אגד לרשות הבאים ברחוב מלכי ישראל, התחנה המרכזית ובעיקר רחבת החניה בטדי כאשר בעלי כלי רכב הפרטיים מחנים את רכבם בחניית טדי ומשם בשאטלים נוסעים הלוך וחזור לקבר רחל.