ג'ורג' קרא
ג'ורג' קרא צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המזרחן ד"ר דוד בוקעי מתייחס בערוץ 7 לכך ששופט בית המשפט העליון ג'ורג' קרא נמנע מלשיר את המנון 'התקווה' בטקס השבעת הנשיאה אסתר חיות שנערך בבית הנשיא.

בסרטון שהופץ לאחר האירוע נראים כל השופטים כשהם שרים את 'התקווה' בעוד השופט קרא נותר כששפתיו חתומות.

ד"ר בוקעי מזכיר כי "בעבר גם השופט ג'ובראן לא שר 'התקווה', ושמענו שניסו להצדיק את השופטים הערבים שבגלל שהם אינם יהודים אז הם לא יכולים לשיר את המילים 'נפש יהודי הומייה'. אבל מדובר בטענה שקרית כי בכל מדינות העולם ההמנון של המדינה מחייב גם את אזרחי המיעוט.

''באמריקה, צרפת ובריטניה גם אזרחים סינים או יפנים ישירו את ההמנון בהתלהבות ויניפו את הדגל אפילו שיש בהמנון שורות שלא בדיוק שייכות להם. המנון של מדינה מחייב את כל האזרחים ואם אתה אזרח ישראלי אתה מחויב לסמלים ולדגלים של המדינה, על אחת כמה וכמה אם אתה שופט''.

''אין שום קשר בין אי היותך ליהודי לעובדה שאתה אזרח נאמן למדינת ישראל", מדגיש בוקעי וטוען כי שופט שאינו מסוגל לשיר 'התקווה' שיתכבד לחפש לו מדינה אחרת, "אין דבר יותר מרגש מלשיר את ההמנון ולומר שאחרי אלפיים שנה יש לנו עצמאות, יכול להיות שלשופט ג'ורג' קרא אין עצמאות והוא לא מרגיש צורך לעמוד דום ולשיר 'התקווה', אז שלא יהיה אזרח ישראלי ויסיר את אצטלת השופט.

''שופט כזה אינני בוטח בפסיקותיו. אבל אם אתה בוחר להיות אזרח ישראלי אתה מחויב לסמלים הלאומיים וזה כולל שירת ההמנון בקול רם. אם לא - נשלח אותך למדינות שמסביבנו, זו מהות האזרחות ויש גבול לסבלנות, דמוקרטיה זו מערכת שלטונית שמחייבת את אזרחיה - אם אין נאמנות יש התפרקות.

בסיום השיחה מוסיף ד"ר בוקעי, ''אני לא יכול לסמוך על אדם שלא נאמן למדינה ואם יש לו חלופות שילך למדינה אחרת שאליה הוא מרגיש נאמנות".