איחוד האמירויות החרימה את ישראל

אחרי שבאיחוד מנעו את הנפת דגל ישראל בתחרויות הג'ודו באבו דאבי, הפגיעה בישראל נמשכת גם במוסדות אונסק"ו.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י' בחשון תשע"ח

כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן
פלאש 90

האסיפה הכללית הדו שנתית של אונסק"ו נפתחה היום (שני). מדובר בגוף העליון של הארגון, אשר מתכנס אחת לשנתיים ומקבל החלטות בפורום מלא בו משתתפות כל מדינות העולם.

איחוד האמירויות, שתרמה את המימון לשיפוץ אולם הוועידה הכללית, חילקה הבוקר לכל המדינות החברות בארגון מכתב ומתנה, מטבע כסף, לרגל חנוכת האולם החדש.

המתנה הונחה על שולחנותיהם של נציגי כל המדינות החברות בארגון, חוץ מאחת. באופן מופגן, ישראל היתה המדינה החברה היחידה, שלא זכתה ליהנות מן המחווה.

הנציגות הישראלית בארגון ניסתה לברר האם מדובר בטעות, אולם מהבירור עלה שמדובר בצעד מכוון מצד המשלחת הערבית שמטרתו נועד לבדל את ישראל מיתר המדינות.

שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן, סיפר לערוץ 7 כי "מדינת ישראל אינה זקוקה למתנות, אבל הצעד המכוער והפרימיטיבי הזה כאן בארגון התרבות והחינוך העולמי, בהמשך ליחס המקומם שקיבלו הג'ודאים שלנו בתחרות בבירת איחוד האמירויות, מעיד כמה שנאה, הסתה ומנטליות חשוכה עוטפת את האנשים האלה".

"בכוונתי לפנות עוד היום בפתח הכינוס למנכ"לית הארגון שאחראי בין היתר על תחום הספורט שתגנה את אירועי אבו דאבי. אין מקום לחרמות, הפליות ופוליטיקה בספורט להיפך הספורט אמור להיות גורם בונה, מאחד ומגש", הוסיף שאמה הכהן.