השר בנט:
אסור להתנצל על הצלחה בחיסול מחבלים

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט השר נפתלי בנט תמה על הודעת צה"ל לפיה לא הייתה כל כוונה לחסל מחבלים בכירים במהלך פיצוץ מנהרת התופת.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א בחשון תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט השר נפתלי בנט מתייחס הבוקר (שלישי) לפיצוץ מנהרת התופת סמוך לרצועה שבה חוסלו גם עשרה מחבלים.

"צה"ל הצליח אתמול לחסל מחבלים שעסקו בחפירת מנהרת תופת שנועדה להרוג נשים וילדים ישראלים. אסור להתנצל על הצלחה בחיסול מחבלים", אמר בנט.

אזכיר למי שצריך: המנהרה פוצצה בתוך שטח ישראל כשמטרתה לרצוח ישראלים. כחבר הקבינט שעוד מצוק איתן מוביל לסיכול איום המנהרות אני מעניק גיבוי מלא לפעולה המוצלחת. זו מטרת צה"ל לסכל ולחתור לניצחון. כך יש להמשיך", הוסיף.

בתוך כך, בפיקוד העורף שינו את ההנחיות שניתנו הלילה לחלק מבתי הספר בעוטף עזה הכוללות ביטול של הפעילויות החוץ-כיתתיות, כולל הפסקות, והחליטו שהלימודים יתקיימו כרגיל: התלמידים יורשו לצאת לחצר בהפסקות ולקיים פעילות מחוץ למבנים.

כאמור, בצה"ל הבהירו אתמול כי הבכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי שנהרגו בהפצצת המנהרה נפגעו במהלך החילוץ ולא כתוצאה מפגיעה ישירה. "מדובר בפעולה הגנתית מול הפרת ריבונות, הפיצוץ נועד לקטוע אותה ולהוציאה מכלל שימוש", הסביר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "לא השתמשנו בשום אמצעי לא חוקי ולא מוכר", הוסיף והדגיש כי לא הייתה כוונה לבצע פעולת חיסול של בכירים.

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר אמר בתגובה כי "מישהו כאן התבלבל. צה"ל ביצע פיצוץ מנהרה שאליה היו אמורים לחדור מחבלים לתוך שטחי ישראל ולרצוח יהודים ובמקום לברך על כך, מישהו בצבא ההגנה לישראל בחר להתנצל.

''מדובר ברוצחים שכל מטרתם היה לבחון מקרוב את פעילותם מתחת לקרקע וכל זאת על מנת להיערך לסבב הלחימה הבא", הזכיר סופר. ''אני קורא לשר הביטחון לקיים דיון דחוף על ההתנצלות של הצבא וקורא לחברי הקבינט לעשות הכל על מנת שיחוסלו עוד מחבלים ותשתיות".