המחבל - אוזבקי שהצהיר נאמנות לדאע"ש

סיפולו סייפוב שביצע את הפיגוע הרצחני במנהטן שכר את הרכב המסחרי כשעה לפני הפיגוע. טראמפ: אסור לאפשר לדאע"ש להיכנס לשטח ארה"ב.

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

זירת הפיגוע במנהטן
זירת הפיגוע במנהטן
Reuters

הרשויות בארצות הברית ממשיכות גם הבוקר (רביעי, שעון ישראל), לחקור את פיגוע הדריסה שאירע אמש במנהטן שבניו יורק, בו נרצחו שמונה בני אדם ונפצעו אחד עשר באורח קשה.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא סיפולו סייפוב (29), אזרח אוזבקי שנולד בבירה טשקנט ומתגורר בארצות הברית מאז שנת 2010.

המחבל הותיר אחריו פתק ובו הצהיר על נאמנות לארגון הטרור דאע''ש. סייפוב התגורר בניו ג'רזי, וכשעה לפני הפיגוע שכר את הרכב המסחרי שבאמצעותו דרס למוות שמונה הולכי רגל ורוכב אופניים, ופצע 11 נוספים, כולם במצב קשה.

בתיעוד הפיגוע נראה המחבל יוצא מהרכב המסחרי ומנסה להימלט משוטרים שרודפים אחריו באקדחים שלופים. לבסוף הוא נתפס ונעצר. סייפוב מאושפז כעת בבית חולים בניו יורק לאחר שנורה בבטנו על ידי השוטרים.

מפקד המשטרה בניו יורק סיפר כי המחבל החזיק בידיו אקדח פיינטבול ורובה אוויר. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב הוא צעק "אללה אכבר" לאחר שיצא מרכבו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בטוויטר בעקבות הפיגוע הרצחני, "תנחומים למשפחות ההרוגים והפצועים באירוע הטרור בניו יורק. אסור לאפשר לדאע"ש לחזור או להיכנס לשטח ארה"ב לאחר שהבסנו אותם במזרח התיכון. מספיק!".

טראמפ דרש לזרז את קידום תכניתו להגביל כניסת מהגרים. "אין להיות פוליטקלי קורקט בעניין הזה, מתקפות כאלו לא יקרו בארצות הברית", כתב הנשיא.