אחד הנרצחים בפיגוע: יהודי מארגנטינה

אריאל ארליך הגיע למנהטן עם חמישה חברי ילדות כדי לחגוג 30 שנה לסיום לימודיהם בתיכון. פיגוע הדריסה הרצחני קטע את תוכניותיהם.

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

חמישה מבין שמונת הנרצחים בפיגוע הדריסה בניו יורק הם אזרחי ארגנטינה, אחד מהם הוא יהודי: אריאל ארליך, איש עסקים, בעל מפעל פלדה בעיר רוסאריו.

אזרח ארגנטינאי נוסף נפצע בפיגוע, ובסך הכל מטופלים בבית החולים חמישה ארגנטינאים.

הנרצחים הארגנטינאים הם הרנן דיאגו מנדוסה, דיאגו אנריקה אנחליני, אלחנדרו דמיאן פאגנוקו, אריאל ארליך והרנן פרוצ'י, שהגיעו למנהטן כדי לחגוג 30 שנים לסיום לימודיהם בבית הספר התיכון. המחבל המוסלמי שנהג ברכב מסחרי דרס אותם כשהיו בעיצומו של טיול אופניים.

גם בשעות אלו ממשיכות הרשויות בארצות הברית לחקור את פיגוע הדריסה, שבו נרצחו בסך הכל שמונה בני אדם ונפצעו אחד עשר באורח קשה.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא סיפולו סייפוב (29), אזרח אוזבקי שנולד בבירה טשקנט ומתגורר בארצות הברית מאז שנת 2010.

המחבל הותיר אחריו פתק ובו הצהיר על נאמנות לארגון הטרור דאע''ש. סייפוב התגורר בניו ג'רזי, וכשעה לפני הפיגוע שכר את הרכב המסחרי שבאמצעותו דרס למוות שמונה הולכי רגל ורוכב אופניים, ופצע 11 נוספים, כולם במצב קשה.

בתיעוד הפיגוע נראה המחבל יוצא מהרכב המסחרי ומנסה להימלט משוטרים שרודפים אחריו באקדחים שלופים. לבסוף הוא נתפס ונעצר. סייפוב מאושפז כעת בבית חולים בניו יורק לאחר שנורה בבטנו על ידי השוטרים.

מפקד המשטרה בניו יורק סיפר כי המחבל החזיק בידיו אקדח פיינטבול ורובה אוויר. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב הוא צעק "אללה אכבר" לאחר שיצא מרכבו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בטוויטר בעקבות הפיגוע הרצחני, "תנחומים למשפחות ההרוגים והפצועים באירוע הטרור בניו יורק. אסור לאפשר לדאע"ש לחזור או להיכנס לשטח ארה"ב לאחר שהבסנו אותם במזרח התיכון. מספיק!".

טראמפ דרש לזרז את קידום תכניתו להגביל כניסת מהגרים. "אין להיות פוליטקלי קורקט בעניין הזה, מתקפות כאלו לא יקרו בארצות הברית", כתב הנשיא.