מעפרה לכיכר: אסתר ברוט לא מתבלבלת

ברוט שביתה בעפרה נהרס בהוראת בג"ץ, תנאם בעצרת לזכר רבין ואומרת חד משמעית שגם לשמאל היה חלק בשיח האלים שהוביל לרצח.

ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ח

מעפרה לכיכר: אסתר ברוט לא מתבלבלת-ערוץ 7
אסתר ברוט
צילום: ערוץ 7

אסתר ברוט שפונתה מביתה בעפרה במסגרת הריסת תשעת הבתים ביישוב בחודש פברואר האחרון, תנאם בעצרת במוצאי שבת לציון 22 שנים לרצח יצחק רבין ז''ל.

בראיון ל''קלמן ליברמן'' ברשת ב' אמרה הבוקר (רביעי) ברוט כי גם לשמאל היה חלק בשיח האלים שהוביל לרצח. "השיח הציבורי משני הצדדים אפשר את הדבר הזה".

לדבריה, הימין הלך בדרכי מחנה השמאל. "בפעם הראשונה שהצמידו את המילה רוצח לראש ממשלה, זה היה לבגין. היו אמירות מאוד כואבות לי מצד השמאל - כמו האמירה שגוש אמונים הוא סרטן בגוף האומה, וגם 'לעלות על עופרה עם טנקים'".

"רצח רבין נעשה בידי אדם יחידני, רוצח שפל, אבל שני הצדדים צריכים להבין שאם זה קרה פעם אחת זה יכול לקרות עוד פעם. השיח היום הוא שיח אלים והוא חייב להשתנות. הסתה יש מימין ויש משמאל. שני הצדדים צריכים להיזהר ואסור להגיד שזה לא יקרה עוד פעם".

ברוט הדגישה כי איש במחנה הימין לא האמין שהשיח הציבורי ב-1995 ייגמר ברצח. "אני לא חושבת שיש מישהו בציבור שלי שבאמת חשב שהדברים שנאמרים יובילו לרצח של ראש ממשלה בישראל".

ברוט סיפרה על התגובות שקיבלה לאחר שפורסם בתקשורת כי תנאם בעצרת בכיכר רבין. "מדהימות אותי התגובות משמאל ומימין, מהרגע שהתפרסם שהוזמנתי לדבר בעצרת. לא היה לי חבר אחד שאמר לי ללכת על זה. כולם בימין בטוחים שהולכים לעשות לי 'כיפה אדומה', וכל השמאל בטוח ששוב באנו לגנוב את רבין ואת השלום. מה נסגר איתנו?".