"אנו עלולים לאבד את השלטון"

"כשאני רואה שממשלת ישראל לא מקצה משאבים לשיפור התשתיות ביהודה ושומרון אני מוטרד", אמר ח"כ זוהר במאהל המשפחות השכולות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ח

חבר הכנסת ומרכז הקואליציה בוועדת הכספים מיקי זוהר (ליכוד) הגיע אמש (חמישי) למאהל המחאה של המשפחות השכולות ומתיישבי יהודה ושומרון מול בית ראש הממשלה, שהוקם בדרישה לתקצוב מרכיבי ביטחון וכבישים עוקפים.

זוהר אמר בביקור כי הוא תומך במאבק המתיישבים וציין כי ההתיישבות ביהודה ושומרון היא בעלת חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל, "כשאני רואה שממשלת ישראל לא מקצה משאבים לשיפור התשתיות ביהודה ושומרון אני מוטרד".

זוהר ציין כי לו היו מתקיימות בקרוב בחירות, שלטון הימין היה עלול לספוג פגיעה קשה ואף לאבד את השלטון.

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן ביקר אף הוא במאהל ואמר כי "מדובר על חצי מיליון תושבים שהנם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל שדורשים תשתיות וכבישים שבוודאי יצילו חיים".

יצחק אבוטבול בעלה של הדס אבוטבול ז"ל שנרצחה בפיגוע ירי בצפון השומרון בשנת 2001 אמר כי "התשתיות לא מאפשרות לנסוע כמו שצריך, הצירים חשוכים ובלי קליטה, אנחנו נחריף את המאבק".

הדס מזרחי אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל שנרצח בפיגוע ירי ליד חברון אמרה, "אנו נמשיך להיות פה עד שנראה שיפור בתשתיות התקנת תאורה ועוד. זו הצלת נפשות. אנו מתכוונים להשאר פה עד שיימצא פתרון".

ראש מועצת השומרון יוסי דגן אמר כי הוא מודה לתומכים וטען כי ימשיך במאבק עד אשר יתקבלו דרישות התושבים "אנחנו נשאר כאן ואף נחריף את המאבק אם צריך", אמר דגן.