שילה אדלר
שילה אדלרצילום: מרים צחי

דמות ספרותית שהיא מקור השראה בשבילך:

סיקפיו הגדול מנפוליאון, דמות מספר הנושא את שמו אשר נכתב בידי ההוגה הצבאי לידל הארט, ספר של היסטוריה צבאית המנתח קרבות מרשימים ומתאר כיצד מנהיג צעיר מביס את חניבעל הגדול. לחובבי הז'אנר הצבאי, ספר מומלץ.

שלושה שירים עבריים מועדפים:

"ילד של אבא" של מוקי - שיר מרגש שמדבר על הקשר בין הבן לאב. יש לנו שישה ילדים, ואני הכי אוהב לרקוד ביחד איתם. "צמאה" - אחלה סדרת דיסקים, שירי נשמה ממגוון זמרים, אוהב מאוד את השיר "צמאה" ומתרגש לשמוע את הרבי מחב"ד שר בעצמו. "ארץ צבי" - שיר ציוני, ישראלי המשדר גבורה ואומץ, עוז וענווה, בתוספת הבית החדש על רועי קליין הי"ד, מרגש במיוחד.

מה מצחיק אותך?

המון, החל מהשיגועים הקטנים של הילדים שלי ועד הדברים המורכבים, בהתיישבות, בתחום הציבורי ובמילואים שאף הם לא מצליחים למחוק את החיוך מפניי. המוטו המרכזי שלי הוא "תחשוב טוב יהיה טוב".

קבוצת ווטסאפ מעניינת שאתה חבר בה:

"מעוז" - ארגון מנהיגות חוצה מגזרים, דיוני עומק רבגוניים מימין ומשמאל, מגזרים שונים ודעות מעניינות. לאחרונה סיירה הקבוצה בקריית ארבע וחברון. הדיונים התמקדו בנושאים שונים, החל מהשירות המשותף, חוקי ממשל ועוד.

לאן היית מפנה תקציב של מיליון דולר בתחום התרבות?

הייתי מחזק, מפתח ומשקיע בתרבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. יש צמא אדיר לתרבות מגוונת וחלוקת משאבים לא צודקת שחייבת להגיע לידי איזון ואף לתעדוף הפריפריה ויו"ש. אני שמח שהשרה רגב התחילה מהלך של שוויון כלכלי בתרבות, ואנחנו מחכים ליום שבו לא יהיה הבדל בין איתמר ונגוהות לתל אביב.

הבילוי המועדף עליך:

לקפוץ לאחד המעיינות בסביבה עם הילדים. אין דבר יותר משמח מאשר להיות עם הילדים ולראות אותם שמחים וקופצים במים.

הסטטוס הכי מיוחד שהעלית בפייסבוק:

סטטוס מרגש במיוחד על כתיבת פרשיות התפילין לרגל בר המצווה של בני הבכור יחד עם אח סבי, ניצול מחנה אושוויץ הרב סיני אדלר, אשר הקפיד גם בשואה להניח תפילין ואף ברגעים הקשים.

דמות של ציוני אולטימטיבי שמהווה בשבילך מודל לחיקוי:

הרב אלי סדן - רבי ומורי, מייסד מכינת בני דוד בעלי. איש אשכולות שרואה תמיד את כלל ישראל לנגד עיניו ומנחיל זאת לתלמידיו מדי יום ביומו כבר 30 שנה.

אתר היסטורי ביהודה ושומרון שמעניק לך השראה:

שילה הקדומה - שילוב של אתר מקראי שבו שרתה השכינה 369 שנים. המשכן היווה מוקד משיכה ארצי לעם ישראל כולו, ובו נוסדה התפילה על ידי חנה. כיום הוא מהווה מודל לאתר תיירותי מוביל בתחומו בזכות הפיתוח המואץ, השקעת המשאבים, גיוון הקבוצות והתוכן המונגש. זכיתי לסיים בו את מרתון התנ"ך בחג הסוכות האחרון.