הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות

פסטיבל יחיד מסוגו בארץ המאגד את כל תחומי היצירה והתרבות היהודית על כל גווניה.

תגיות: פסטיבל
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ח

פסטיבל תרבות יהודית
פסטיבל תרבות יהודית
צילום: יוחנן כץ

118 אמנים, 23 מופעים, למעלה מ-100 שעות של יצירה בימתית חיה וכולם בשבוע אחד בפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית, שהינו פסטיבל יחיד מסוגו בארץ המאגד את כל תחומי היצירה והתרבות היהודית על כל גווניה.

בפסטיבל, מגוון יוצרים בהשראת המורשת היהודית מישראל והתפוצות מאיטליה, אתיופיה, תימן, ספרד, פרס, מרוקו ועיראק, המביאים לקדמת הבמה אמנות מסורתית וגם חדשה.

הפסטיבל מביא לידי ביטוי תרבויות וזהויות שונות ומחבר בין ההיסטוריה היהודית ובין כאן ועכשיו, בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש, בין מורשת יהודית ותרבות עכשווית. מפולקלור דרך ריקוד הפלמנקו אל תיאטרון רב תחומי ומוזיקה אתנית, ועממית.

בין היתר יופיעו אהרן רזאל במופע עם מיטב שיריו, יענקל'ה רוטבליט מארח את החצר האחורית, ערן צור ואייל שכטר במופע "אנא אלך" שרים מפיוטיו של רבי ישראל נג'ארה, "הבנות של אבא" עם אורי גבריאל המספרת על מסעה המרגש של משפחה יהודית מעיראק לישראל (השחר תיאטרון רב תרבותי).

עוד בפסטיבל: הקרנת הסרט הדוקומנטרי "חלום ירושלים", של מני אליאס, החושף את הסיפור המרתק והלא מסופר של עולי אתיופיה. האירועים בתאריכים כ"ג- כ"ח חשון בבית מזיא לתיאטרון, ירושלים.