תלמידי בתי הספר הציבוריים ללימוד עברית בארה"ב
תלמידי בתי הספר הציבוריים ללימוד עברית בארה"ב צילום: Hebrew Public

ביום שני הקרוב תגיע לישראל משלחת מכיתת הבוגרים הראשונה של מערכת בתי הספר ללימוד עברית בארה"ב, בה לומדים תלמידים אמריקנים ללא קשר לרקע, מוצא או דת.

התלמידים מגיעים מכל קבוצות האוכלוסייה, כולל תלמידים ממוצא היספני, אסיאתי, מהקריביים ואפרו-אמריקנים. הם לומדים לדבר עברית שוטפת ולומדים על מדינת ישראל, ההיסטוריה והתרבות שלה.

בבתי הספר לומדים גם תלמידים יהודים או ישראלים, המעדיפים את מערכת בתי הספר לעברית, המעניקה סביבת לימודים מגוונת, גישה חילונית לעברית וללימודי ישראל ובהיותה חלק ממערך החינוך הציבורי אין דרישה לתשלום שכר לימוד או דרישות קבלה מיוחדות.

המשלחת שתגיע לישראל מונה 32 בוגרי חטיבות הביניים מהאקדמיה לשפה העברית שבברוקלין, ניו יורק, והאקדמיה הבינלאומית 'התקווה' באיסט בראנסוויק ניו ג'רזי.

במהלך הביקור בישראל הם יעמיקו את הקשר שלהם עם המדינה עליה למדו, יבקרו באתרים ההיסטוריים ובפלאי טבע בישראל, יפגשו עם בני גילם הישראלים ועם מנהיגים עסקיים ויוכלו לתרגל את כישורי העברית שלהם.

חברי המשלחת, תלמידי כיתה ח', יבקרו באתרים הקשורים להיסטוריה של ישראל ושלוש הדתות המונותאיסטיות, בבורסת תל אביב ובטכניון וייפגשו עם בני גילם בשדרות ובבית ספר יהודי-ערבי בירושלים.

פרט ללימודי ליבה בנושאים כמו השפה האנגלית, אומנויות ומתמטיקה, העברית נשזרת בתוכנית הלימודים באמצעות מודל של צוות מלמד עם מורים לעברית לצד לימודים כלליים או מורים למקצועות. המורים לעברית משתמשים בגישת הלימוד בעל פה המחזקת את הכלל "עברית בלבד" במהלך השיעורים ובמהלך הפסקות, ארוחות צהריים וכינוס בוקר, עליהם מפקחים המורים לעברית בדרך כלל.

התלמידים יצאו מניו יורק ב-5 בנובמבר, בטקס בהשתתפות הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק דני דיין, ויסיירו בישראל עד ה-15 בנובמבר.