יותר חרדים ייקלטו בנציבות המדינה

הממשלה תאשר הצעת החלטה שתקדם את העסקת החרדים במשרדי הממשלה.

בן שאול , י"ג בחשון תשע"ח

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בשבועות הקרובים תוגש לאישור הממשלה החלטה שתקדם את העסקת החרדים במשרדי הממשלה ובחודש הקרוב יפורסמו מכרזים ייעודיים לציבור החרדי.

כזכור, הצעת חוק ייצוג הולם לציבור החרדי של חברי 'דגל התורה' ובראשם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וח"כ אורי מקלב, עברה לפני כשנה בקריאה שלישית בכנסת.

בפועל, למרות אישור החוק ופרסומו ברשומות, המגזר החרדי המשיך להיות מופלה לרעה וביחס למגזרים אחרים כשמספר המשרות המוצעות לחרדים לא שוויוני. הסיבה: תקנות שטרם אושרו במשרד המשפטים ובעיות בירוקרטיות שונות.

השניים ערכו בחודשים האחרונים סדרת פגישות מול ראשי מערך נציבות המדינה, רון צור ראש מטה יישום הרפורמה בנציבות שירות המדינה ואודי פרוור מ"מ נציב המדינה, ועל פי הסיכום עם השניים תגובש החלטה מעשית שתפתור את הבעיות הביורוקרטיות והחל מהחודש הקרוב ייצאו מכרזים חדשים לתעסוקת חרדים בנציבות המדינה.

"ככל שעובר הזמן אנחנו רואים כמה החוק זה חוק חשוב", אומר מקלב. "ההחלטה תעניק את האפשרות להיקלט במשרות חדשות בנציבות המדינה. החוק גם יעזור לעובדי חוץ הקיימים היום וכבר עובדים במשרדי הממשלה.

"בחוק זה יש שני חלקים: האחד 'סור מרע' והשני הוא 'עשה טוב'. קודם כל הוא עוצר את האפליה הקיימת היום ומצד שני הוא גם מקצר את התהליכים ופותח את האפשרות למשרות חדשות", הוסיף.

"מעבר לכך", מסביר מקלב, "נעשו פעולות רבות גם בתחום הכשרות העובדים ובדמות מסגרות הכשרה למועמדים חרדים".