יהודית+דמוקרטית=ימנית
בואו לא ניפול בפח הזה

השמאל הבלתי-נבחר מתהדר בכך שהוא מייצג את ערכי הדמוקרטיה. ההיפך הוא הנכון.

גיל רונן , י"ד בחשון תשע"ח

בואו לא ניפול בפח הזה-ערוץ 7
לא מושלמים? כנראה שגם אנחנו לא.
צילום: מארק ישראל סלם, פול, פלאש 90

במדינתנו מתנהל ויכוח ארוך שנים בין אלה שמאמינים שמדינת ישראל היא קודם כל מדינה יהודית, ורק אחר כך דמוקרטית, לבין אלה שטוענים ש"דמוקרטית" מהווה ערך יסוד לא פחות חשוב מ"יהודית", בהגדרת המדינה.

האחרונים מתרצים בכך את עמדותיהם השמאלניות. דמוקרטיה, הם מסבירים לנו, פירושה סובלנות. פירושה מתן כבוד למיעוטים ולגיוון דעות. ההיפך מלאומנות ושנאת האחר.

ובמחנה הימין נופלים לפח הזה כמו גדולים. בסדר, אנחנו רוטנים. דמוקרטיה זה טוב אבל קודם כל, המדינה היא יהודית. הנה, תביטו במגילת העצמאות: לא כתוב שם שהמדינה דמוקרטית, כתוב רק שהיא המדינה היהודית.

זוהי טעות גדולה מאוד.

בואו ניזכר עם מי אנחנו מתווכחים. מחנה השמאל הקיצוני הוא אלוף תעתועי הלשון. בדרך כלל, כשהוא אומר שחור, הוא מתכוון לבן, וכשהוא אומר ירוק, הוא מתכוון אדום. בואו לא נתבלבל. יש כיום בעולם שלוש מדינות שמתהדרות בתואר "רפובליקה דמוקרטית עממית": סין, צפון קוריאה ולאוס. שלושתן דיקטטורות קומוניסטיות בעלות היסטוריה מגואלת בדם של התעללות קשה באזרחיהן שטופי המוח.

הן ההיפך הגמור מדמוקרטיות עממיות, ולכן הן מכנות עצמן דמוקרטיות עממיות.

בחזרה אלינו. היכן נמצא כיום האלמנט הדמוקרטי בשלטון במדינת ישראל? תשובה: בכנסת. גוש הימין והדתיים בכנסת, שנבחר על ידי העם, הוא שמונע שלטון אסוני של השמאל, שמרבית העם אינו תומך בו.

ראש הממשלה, השרים והח"כים שהשמאל כל כך שונא, הם-הם ביטויה של הדמוקרטיה העממית. הם לא מושלמים? כנראה שכולנו לא מושלמים. זה אנחנו, זה עם ישראל.

הכוחות שנלחמים ברוב הדמוקרטי הם כוחות השמאל הקיצוני. הם חזקים במקומות שבהם אין דמוקרטיה אלא אוליגרכיה מושחתת ונפוטיסטית, כמו בג"צ. במקומות שבהם הכסף ורק הכסף מדבר, כמו התקשורת והעמותות של סורוס והקרן החדשה.

אין שום דבר דמוקרטי בהעדפת זכויות הערבים והמסתננים על פני זכויות היהודים. ההיפך הוא הנכון. דמוקרטיה במדינת לאום מתבטאת, קודם כל, בזכותו של העם להגדרה עצמית ולחיים בטוחים.

דמוקרטיה היא שלטון הרוב. כאשר השמאל מדבר על "סובלנות" ו"התחשבות" בדעות ובזכויות של המיעוטים, הוא בעצם מדבר על ההיפך מדמוקרטיה. הוא דורש את הכוח למנוע מהעם לשלוט בעצמו ובארצו כרצונו. הוא רוצה לבטל את עצם ההגדרה העצמית היהודית, הדבר שבלעדיו תחדל מדינת ישראל מלהתקיים.

בואו לא ניפול בפח הזה. אנחנו, תומכי המדינה היהודית, מהווים גם את כוחות הדמוקרטיה המובהקים בה. השמאל מייצג כיום את ההיפך הגמור מדמוקרטיה. לכן הוא טוען שהוא מייצג את הדמוקרטיה. שחור זה לבן, ירוק זה אדום. לא להתבלבל בבקשה. בנפשנו הדבר.