הגימיק של עיריית תל אביב

העירייה הודיעה כי תחסום את פונקציית התגובות בדף הפייסבוק שלה. בערב התגלתה ההודעה כגימיק פרסומי לקראת 'יום הדמוקרטיה'.

רעות הדר , ט"ז בחשון תשע"ח

רק רצינו להמחיש כמה זה כואב
רק רצינו להמחיש כמה זה כואב
צילום מסך

עיריית תל אביב ביקשה ליצור עניין סביב תוכנית לימודים חדשה במערכת הלימודים העירונית סביב 'יום הדמוקרטיה' ופרסמה הודעה ולפיה העירייה תחסום את פונקציית התגובות בדף הפייסבוק שלה.

"לאור ריבוי התלונות וניצול הדף ל'הוצאת קיטור', וכדי לשמור על המורל העירוני, החל מהיום (ראשון) לא יהיה ניתן להגיב יותר על פוסטים בעמוד הפייסבוק העירוני", לשון ההודעה. עוד נכתב כי "ניתן לשלוח הודעות בפרטי ונשקול את פרסומן".

ההודעה החריגה עוררה תגובות נזעמות מקרב תושבי העיר. "אתם אמיתיים? הפתרון שלכם לביקורת הוא השתקת הביקורת? אולי גם תחליפו את התושבים? אם תטמנו את הראש בחול, אז כמובן שהחיים בעיר הזאת ייראו לכם מושלמים. אבל מה לעשות, תמיד יש מה לשפר", תהה מאור רוט.

כעבור מספר שעות פרסמה העירייה פוסט נוסף ששפך אור על הודעתה הקודמת. "הדמוקרטיה היא ערך מקודש - גם כשזה קשה. כמובן שלא נחסום את העמוד לתגובות. רק רצינו להמחיש עד כמה זה כואב כשפוגעים בחופש הביטוי, אחד מערכי היסוד של הדמוקרטיה.

"במהלך כל חודש נובמבר נציין במערכת החינוך העירונית את חודש הדמוקרטיה. לראשונה, חודש שלם משנת הלימודים בעיר יוקדש לחיזוק והטמעת ערכי הדמוקרטיה בקרב כלל התלמידים - מכיתה א' ועד כיתה יב'. עידוד הדמוקרטיה היא לא סיסמה ריקה, אלא דרך חיים שבבסיסה שיח חופשי, החלפת רעיונות, חופש ביטוי ויצירה. תושבי העיר כולה ללא הבדל דת, גזע, מין או גיל יכולים להגיב ולכתוב לנו בעמוד, אנחנו כאן כדי לשמוע ביקורת, גם כשזה לא קל".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il