דגן והמשפחות השכולות
דגן והמשפחות השכולותצילום: רועי חדי

באוהל המחאה של ראשי הרשויות ביו"ש והמשפחות השכולות לא מתרגשים מהודעת ראש הממשלה בסיעת הליכוד היום (שני) שכללה הבטחה לתקצוב כבישים עוקפים ומרכיבי ביטחון.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר, "הגענו לישיבת הסיעה לאחר למעלה משבועיים שאנחנו יושבים מול בית רוה"מ ולאחר יומיים של שביתת רעב. אנו מקבלים בברכה את הודעת ראש הממשלה על כך שיש נכונות להגיע לתקצוב הכבישים העוקפים ומרכיבי ההגנה בכבישים, וחבל שנאלצנו להגיע לכדי שביתת רעב על מנת לקבל את האמירה על המובן מאליו - בטחון חצי מליון האזרחים ביו"ש".

עם זאת הוא לא מוכן להסתפק בהבטחות. "אנו מצפים לא להבטחות כי כבר שבענו מהבטחות בנושא הזה. אנו מצפים להחלטה אמיתית המגובה בסעיף תקציבי ועד שהיא תגיע אנחנו ממשיכים בשביתת הרעב על המדרכה מול בית רוה"מ. אנו פונים ומבקשים מראש הממשלה לקבל את ההחלטה הזו ולהביא לבטחון אמיתי לתושבי יו"ש".

אבי נעים ראש מועצת בית אריה ציין כי "שבועיים על המדרכה ויומיים של שביתת רעב עד עתה הם כאין וכאפס לעומת הכאב של המשפחות השכולות בעשר השנים בהן אנו ממתינים להשלמת כביש עוקף לובן-רנטיס".

"הביטחון של המשפחות שלנו הוא דבר בסיסי ואנו מצפים שיעמוד בראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל וראש הממשלה. אנו מצפים לוודאות שהדברים אכן יתממשו באופן מידיי שכן אנו שבעי הבטחות. עד אז נישאר על המדרכה ונמשיך בשביתת הרעב", סיכם נעים.

בלעדי: אלמנת הקצין נפגשה עם רה"מ ופרצה בבכי