אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, יוצא במתקפה יוצאת דופן נגד רבה הראשי של ירושלים, הרב עמאר, ונגד מתנגדיו במפלגה.

בהקלטות שהובאו הערב (שני) בערוץ 2 ובהן הוקלט דרעי ללא ידיעתו על ידי יעקב כהן, הבן של נשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, הוא דורש ממנו: 'נתק מיד את הקשרים עם כל יריביי במפלגה'.

"אין מצב כזה אתה צריך להחליט, אין מה לעשות. עכשיו יכול להיות שתחליט שהישיבה שלך חשובה יותר מכל ש"ס. קח את הישיבה בסדר גמור, אבל אני לא מוכן להמשיך עם זה יותר נקודה", נשמע דרעי אומר בשיחה ליעקב כהן.

זעמו של דרעי יצא על פגישת פסגה נדירה של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן עם הרב שלמה עמאר - הנחשב דמות עצמאית בעולם התורה הספרדי.

דרעי נשמע מדבר נגד הרב, כמו שפוליטיקאי חרדי לא נשמע בעבר, "אמרתי לך כבר חמישים פעם, אני לא טיפש. אני יודע כמה עמאר יכול להוסיף לנו, אבל אני יודע גם שבאותו יום אני סגרתי את ש"ס. אמיתית. ובונה ש"ס חדשה, כיוון שהוא עמאר רוצה לשלוט. אין לו משהו אחר. הוא משעמם לו כל היום, הוא חייב לשלוט, הוא צריך את הכוח, את מה שאביך בורח (הכבוד) הוא הפוך בדיוק. הוא חייב כל היום להיות בכותרות שהתייעצו איתו ולהיות מעורב בכל דבר וזה מה שהוא רוצה. אין משהו אחר שהוא רוצה. וזה האנשים שמסביבו, תסתכל כל פעם מי זה מסביבו, מי האנשים מסביבו? תשים לב. תראה לי תלמיד חכם אחד אמיתי שהוא קשור אליו באמת בגלל תורתו וחסידותו. מי זה האנשים שמסביבו? זה לא אדם שיש לו תלמידים, זה לא אדם שיש לו חסידים".

באירוניה מוסיף יו"ר ש"ס לבנו של יו"ר מועצת חכמי התורה, "תאמין לי, הוא מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. בינינו, באמת, הוא הכי מתאים להיות מבין כל האנשים שאני מסתכל. הוא מבחינת הכישורים ,עמאר הכי מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. אבל בסדר, אבל אוקיי, אז צריך להחליט אם רוצים לתת לו כזה דבר. אבל לשים אותו מנהיג רוחני שלנו, לקרב אותו ולתת לו את העוצמה הזו".

לא רק נגד הרב עמאר מדבר דרעי, אלא גם נגד חבר הכנסת יעקב מרגי, שלטענתו חותר תחתיו.

"עכשיו בשבועיים שלושה האחרונים יהודה אבידן אומר אתמול בלילה שניסים ומרגי (ח"כ מש"ס) התחננו בפניו אנחנו נביא לך את יעקב כהן הביתה ותשמע ממנו באופן הברור ביותר, בוא תהיה איתנו בחזית תעמוד איתנו ביחד. זה סגור זה סופי. אריה דרעי חתם עסקת טיעון עם הפרקליטות ועוד חודש הוא עוזב משהו כזה - ומרגי הוא יהיה השר במקומו כיוון שמרגי הוא איש אמונו של עמאר והחכם שלום ויעקב כהן איתנו בעניין. אומרים שטויות ואנשים שומעים את זה ומתפוצצים. והם רואים את התמונות, הם רואים את התמונות והם אומרים 'רגע מה קרה כאן? אולי באמת עושים לדרעי מאחורי הגב ודרעי לא יודע?'", נשמע השר אומר בהקלטה.

השר דרעי מסר בתגובה כי "ההקלטה נועדה להרוס את ש״ס. אני מכבד את הרבנים ופועל לפי הוראותיהם".