מה עשו נערי כפר קאסם בקרני שומרון?

במסגרת טורניר ליגת הנוער בכדורסל, התארחה קבוצת הכדורסל של כפר קאסם אצל קבוצת קרני שומרון. ראש המועצה: הספורט - גשר בין תרבויות

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בחשון תשע"ח

מה עשו נערי כפר קאסם בקרני שומרון?-ערוץ 7
שחקני קרני שומרון מול כפר קאסם הערב
צילום: איציק וולף

לאחרונה החלו תושבי השומרון ב"טרנד" חדש - קיום משחקי ספורט מול קבוצות מהמגזר הערבי.

הטרנד שתפס תאוצה עם ליגות הכדורסל הרבות הקיימות בשומרון, בטווח גילאים רחב, לא דילג גם על המועצה המקומית קרני שומרון, כשזו אירחה הערב (שני) את לא אחרת מאשר קבוצת הכדורסל של כפר קאסם.

כזכור, רק לפני חודש נרצח בכפר הערבי השוכן על כביש 5 ראובן שמרלינג תושב אלקנה, והיום אירחה קרני שומרון את שחקני קבוצת הכדורסל בגילאי נוער של הכפר. היה זה במסגרת ליגת הנוער, כשקבוצת הכדורסל של כפר קאסם התארחה ביישוב קרני שומרון, במשחק שנגמר בניצחון של קבוצת הנערים של קרני שומרון בתוצאה 36:51.

לא רק משחקי הכדורסל מהווים הזדמנות של מפגש נטול אלימות בין שני המחנות, כשרק לפני כחודש התארחו שתי קבוצות מהמגזר הערבי – מג'לג'וליה ומבאקה אל גרביה – בטורניר כדורעף.

ראש מועצת קרני שומרון, יגאל להב, הביע שביעות רצון מתוצאת המשחק, אך עוד יותר מעצם קיומו. "תחום הספורט מהווה גשר בין תרבויות, אנשים וקהילות שונות. אנו בקרני שומרון רואים בספורט ערך של שוויון, רוח ספורט ותרבות . אנו מודים לשחקנים משתי הקבוצות על הרוח הספורטיבית לשחקנים ועל המוטיבציה והבגרות ומאחלים לקבוצה שלנו להיות מצליחה הן בדרך והן בתוצאות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il