נשות הרבנים דורשות להיפגש עם הרמטכ"ל

נשות רבנים מהציונות הדתית שהתאגדו יחד מבקשות להיפגש עם איזנקוט כדי להסביר על סכנות השירות המשותף בצה''ל.

ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ח

נשות הרבנים דורשות להיפגש עם הרמטכ"ל-ערוץ 7
חיילי צה"ל. אילוסטרציה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימים האחרונים הולך ומוקם פורום 'נשות הרבנים', שיאגד יחד רבניות מהמגזר הדתי הלאומי במטרה להתמודד עם בעיות ציבוריות ולקדם מהלכים פנימיים לטובת הציונות הדתית על כל רבדיה.

שתי הנשים שייסדו את הפורום הן הרבנית שולמית מלמד - רעייתו של הרב זלמן ברוך מלמד, והרבנית ד"ר חנה קטן - רעייתו של הרב יואל קטן, שתיהן נשים מוכרות בזכות עצמן שמבקשות ליצור פעילות משותפת שבה יקחו חלק נשות רבנים מכל רחבי הארץ.

אחת המשימות הראשונות שניצבת לפתחו של פורום הנשים הוא להביא לתיקון פקודת השירות המשותף בצה''ל שמזמנת בעיות צניעות לחיילים ולחיילות המשרתים בצבא.

נשות הרבנים מבקשות להיפגש עם הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט שייפגש היום (שלישי) עם מספר ארגוני נשים, בהם "שדולת הנשים", המורכבת מנשות שמאל קיצוני ונתמכה בעבר על ידי הקרן החדשה לישראל.

ד"ר חנה קטן
צילום: דוד הוכברג

איזנקוט ייפגש היום גם עם רבנים בולטים בציונות הדתית, שהזהירו בתחילת השבוע כי "אם לא יהיה שינוי משמעותי ברוח הפקודה ובמעשים בשטח נבלום את הצטרפות הדתיים לקורסי הקצינים".

על פי הדיווח אתמול בגלי צה''ל, ראש ישיבת בית אל הרב זלמן מלמד הבהיר בפגישת הכנה שקיימו הרבנים כי אין בכוונתו להשתתף בפגישה עם הרמטכ"ל מאחר שלדעתו אין סיכוי לשינוי אמיתי. רב נוסף שהשתתף בפגישה שוקל אף הוא לא להשתתף בפגישה עם הרמטכ"ל.

לדעתם של רבנים שהשתתפו בפגישה, למרות כל הפגישות והמגעים הצבא לא מבין את עומק השבר שיצרה פקודת השירות המשותף.