דירקטוריון
דירקטוריון istock

בשביל להגיע לתפקיד החלומות כחברי דירקטוריון תצטרכו לסיים קורס הכשרה ייעודי, להציע מועמדות לחברות מתאימות ולהוכיח שאתם ראויים. רוצים להגדיל את סיכויי ההצלחה? הנה המדריך המלא

דירקטוריון מייצג את ההנהלה העליונה בתאגיד, חברה ועמותה והוא גם הגוף הרשמי שקובע את יעדי הארגון והאסטרטגיה. כתוצאה מכך, חברי דירקטוריון מחזיקים בתפקיד מבוקש שמהווה את השכבה העליונה של הניהול הבכיר. בשביל להגיע לפסקה ולהפוך להיות דירקטורים יש לפחות 5 צעדים שאותם צריך לבצע:

1. סיימו קורס דירקטורים

הצעד הראשון בדרך לניהול בכיר הוא הסמכה מתאימה ומקצועית. את ההסמכה הזו מקבלים במסגרת קורס דירקטורים ייעודי שמתאים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים.

מטרת הקורס היא לא רק לשפר את סיכויי הקבלה למשרת חבר דירקטוריון, אלא גם להעניק למנהל הבכיר ארגז כלים מגוון ופרקטי. הקורס מתמקד בהיבטים שונים בעבודתו של הדירקטוריון ולעיתים קרובות הוא מהווה תנאי לקריירה מתגמלת וארוכה.

2. בדקו איזה חברות פרטיות עומדות לצאת להנפקה

חברות פרטיות שיוצאות להנפקה מגייסות חברי דירקטוריון חדשים. בשביל להגיע לפסגה תצטרכו להישאר עם אצבע על הדופק, לבדוק איזה חברות פרטיות עומדות לצאת להנפקה ולהיות שם כאשר הן ממלאות מחדש את השורות. במידה ומדובר בחברה ממשלתית, מומלץ להיכנס לאתר של רשות החברות ולבדוק היכן עומדים להתפנות מקומות.

3. הציעו מועמדות

אפשר לשאול אנשים בסביבת החברה שעומדת לצאת להנפקה כמו רואי חשבון, עורכי דין, חתמים או נושאי משרה, וניתן גם להציע את המועמדות ישירות לטייקונים גם בלי להכיר אותם. הכי חשוב להגיש מועמדות בזמן הנכון ולהשתמש בכל הידע שנרכש במהלך קורס דירקטורים בשביל לבלוט לעומת מועמדים אחרים.

4. העבירו מסמכי קורות חיים מתאימים

מסמכי קורות חיים שמועברים לגורם המתאים בחברה או בקבוצה יכולים לשפר פלאים את הסיכוי לקבל משרה של חבר דירקטוריון. ברוב החברות דורשים גם מאנשים שכבר מחזיקים בתפקידים בכירים להגיש מסמכים כאלה בשביל להציגם בפני מקבלי ההחלטות, ולכן כדאי שהם יהיו ערוכים בהתאם. את מסמכי קורות החיים צריך לנסח בהתאם לאופי המשרה ועל ידי מיתוג אישי.

חשוב לזכור שהצטרפות לחבר הדירקטוריון לא תמיד מחייבת ניסיון ספציפי באותה חברה. יש מקרים שבהם חברה פרטית מגייסת דירקטורים שמגיעים עם רקע שונה בשביל לקבל חוות דעת מקוריות, לרענן את הפרספקטיבה ולשמוע רעיונות חדשים. זו הזדמנות מצוינת לצעוד לתפקיד בכיר ולגלות מעורבות.

5. הוכיחו שאתם ראויים לתפקיד

חברות בדירקטוריון לא מסתיימת כאשר מתקבלים במזל טוב למשרה. מנהלים בכירים נמצאים כל הזמן תחת מבחן, הם חייבים להמשיך להוכיח שהם ראויים לתפקיד ועליהם להשתמש בסמכויות שלהם בצורה נכונה. בנוסף, חברי דירקטוריון חייבים לפעול לפי חוק החברות ולזכור שהם נושאים באחריות סולידרית-נזיקית לכל מעשה מחדל בחברה ובארגון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו