חירטוטי ההדתה מרקיעים שחקים

קמפיין ההדתה מתרחב מספרי הלימוד לעולם המערות והארכאולוגיה ואפילו לעולמו של מד"א. זה הרגע שבו מתחיל להתברר גודל החירטוט. דעה

תגיות: הדתה מד"א
שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ח

גם היא בקמפיין. מערת הנטיפים
גם היא בקמפיין. מערת הנטיפים
רשות הטבע

מוזרים החבר'ה מקמפיין ההדתה. הם לא מבינים שישנו שלב שבו כבר מפסיקים להתייחס לטיעונים שלהם ברצינות? גם אם עדיין לא הגענו לנקודה הזו, אנחנו ממש קרובים. ראו הוזהרתם.

לפני מספר שבועות נרעשו בכלי התקשורת מהדתה נוראה שמתרחשת... לא תאמינו... במערת הנטיפים. כן... ממש שם, במערה הפרה-היסטורית הזו הסמוכה לבית שמש מסתתר לו שד ההדתה ומשחיז את שיניו.

מהדורות מרכזיות נפתחו עם דיווח מזועזע ולפיו במערת הנטיפים קיים שלט שאינו מציין שהנטיפים הם בני מיליוני שנים אלא רק נכתב 'אלפי שנים', אוי לה לאותה בושה. 'מסתירים מאיתנו את ההיסטוריה בשם ההדתה', נזעקו מרואיינים מודאגים, נרעשים ובעיקר תאבי ידע היסטורי ומדעי מהימן.

לא עזרו להם למנהלי אתר המערה ההסברים לפיהם בין מבקרי המערה יש רבים מהמגזר החרדי וכחלק מערכי החיים המשותפים מבקשת הנהלת השמורה שלא לפגוע ברגשותיהם, ומשום כך נבחר הנוסח הזה (ואגב, בדיקה מחקרית מגלה שגם מיליון בנוי מכמה אלפי, כך שלא ממש עבדו עלינו בניסוח הזה). ההסבר הזה לא הפיס את דעתם של מנפיצי האייטם הזה והם המשיכו לחגוג על המערה. כפסע היה בינם לבין קריאה נרגשת לעם היושב בציון להדיר רגליו מהמערה הנוראה ההיא, לא בגלל מפלצת אימתנית שמסתתרת בה אלא משום האמת המדעית שמוסתרת בה.

לא חלפו שבועות אחדים והנה אתמול צץ לו דיווח הדתה מבוהל נוסף בחדשות ערוץ 2 (12, 13, תחליטו אתם) - הדתה במד"א. אב נסער התראיין כשפניו מוחשכות (מן הסתם חושש שמא מפלצת ההדתה האכזרית תזהה אותו ברחוב ויבולע לו) ותיאר את הפגיעה הנפשית הנוראה שחוותה בתו הרכה כשנאמר לה שבקורס מד"א היא תצטרך לבוא כשהיא בלבוש צנוע מאחר ושותפים לקורס גם צוערים שמגיעים מהמגזר הדתי.

האב הרגיש לא חשש לנפש בתו העדינה שמא תיפגע קשות כשתראה מראות מזעזעים של דם פצועים בתאונות או פיגועים חלילה. הוא היה מזועזע עד עמקי נשמתו מהאפשרות שבתו תידרש ללבוש צנוע. גם כאן לא עזרו ההסברים של מד"א על הרצון והצורך להתחשב בכלל גווני האוכלוסייה, גם בזו הדתית ואפילו, לא עלינו, בזו החרדית. 'הדתה במד"א!' זעקו הכותרות והשידור שב אל יונית וגבותיה הזועפות.

ובכן, לא נראה לי שיש הרבה מה לומר כאן חוץ מפנייה נרגשת למובילי קמפיין ההדתה - אולי די? בואו נהיה רציניים. רוצים לדון ולהתווכח על רמת המעורבות של תכנים יהודיים במערכת החינוך, בבקשה. תציגו נתונים, צלמו עמודים מספרי לימוד ובואו נתווכח, אבל כשאתם מתחילים לירות לכל הכיוונים, גם על מערות וגם על צוערים במד"א, זה מתחיל לראות כמו קמפיין שירד מהפסים, והעם מתחיל להבין את זה.