הרמטכ"ל נפגש עם נציגות ארגוני הנשים

הרמטכ"ל גדי איזנקוט נועד אחר הצהריים (שלישי) עם שמונה נציגות מארגוני הנשים סביב סוגיית שילוב החיילות בתפקידי לחימה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ח

הרמטכ"ל נפגש עם נציגות ארגוני הנשים-ערוץ 7
הרמטכ"ל איזנקוט
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

הרמטכ"ל גדי איזנקוט ובכירים במטה הכללי נועדו אחר הצהריים (שלישי) עם שמונה נציגות של ארגוני נשים.

יו"ר תנועת האשה הדתית אמונה, ליאורה מינקה, סיפרה, "פגשתי מפקד קשוב ורגיש המודע למערך האיזונים הנדרש מהאופי הרב-תרבותי של צבא העם".

"כמובן שנשמעו שם גם אמירות יותר מיליטנטיות מחלק מחברותי בארגוני נשים. הצגתי עמדה מורכבת הדורשת למצוא את הדרך לשילוב מלא ואכותי של נשים בכלל ונשים דתיות בפרט תוך מיצוי הפוטנציאל שלהן מחד ותרומתן לצה"ל מאידך. הזכרתי כי הצעירות הדתיות מצביעות ברגלים ומתגייסות במספרים הולכים וגדלים לשרות משמעותי בצבא (וגם נשארות אכותיות ודתיות בקצה)", כתבה מינקה.

מינקה הוסיפה, "יש לשכלל את הביצוע בפועל של פקודת השרות המשותף כרוחה וכפי שהוצגה ע"י הרמטכל, כך שלא יומצאו בשטח, ע"י מפקדים זוטרים, הגדרות מחמירות לפקודה. וכל זאת בהתייחס לרב-תרבותיות של המשרתים והמשרתות ושמירת אורח חייהם. לדעתי עקרון השרות המשמעותי מוטמע בערכי הליבה של הציבור הדתי לאומי ורק הערכים הללו ישפיעו על המשך הבחירות של צעירים דתיים בשרותם".

מיד לאחר הפגישה עם הנשים נועד הרמטכ"ל עם רבנים בכירים בציונות הדתית לצורך דיון סביב בעיות שמתעוררות מפקודת השירות המשותף במתכונתה הנוכחית.

הרב אוהד טהרלב אמר ביומן הצהריים טרם הפגישה, "נפגשנו עם הרמטכ"ל לפני כמה חודשים בעקבות פקודת השיתוף שיצרה מציאות לא פשוטה, המציאות השתנתה באופן מאוד קיצוני בכל מה שקשור לביחד, לפקודות שהיו עד היום. הרמטכ"ל הבטיח שדברים ישתנו ואכן חלק השתנה אבל חלק לא".

הרב טהרלב ציין כי למפגש הוא מגיע מתוך נקודת המוצא של תפיסתו המעודדת שירות בנות בצה"ל ומתוך הרצון שלו לייצר תשתית צבאית שתאפשר לבת הדתית ולבת בכלל לשרת בצה"ל, אך תחושתו היא ש"יש היום בעיות. חלק מהתשתיות נשחק".