סערה בוועדת הפנים
ח"כ בוקר: אתבע את ליאור חורב

חברי הכנסת דנו בחוות הדעת של מבקר המשרד לביטחון פנים, ולפיה יועץ התקשורת של המשטרה הפר את החוזה כשצייץ בטוויטר נגד שרים וח"כים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ח

ועדת הפנים של הכנסת דנה הבוקר (רביעי) בחוות הדעת של מבקר המשרד לביטחון פנים, ולפיה יועץ התקשורת החיצוני של המשטרה, ליאור חורב, הפר את החוזה עמו כשצייץ בטוויטר נגד שרים וח"כים.

הדיון התקיים ביוזמת יו"ר הוועדה ח"כ דוד אמסלם (הליכוד), תחת הכותרת "השתלחות יועץ התקשורת של המפכ"ל ודוברת המשטרה ביושב ראש הוועדה וחברי הכנסת".

לדברי אמסלם המשטרה כזרוע של המדינה התנהלה באופן לא תקין כאשר העסיקה את חורב על אף שהעליב בטוויטר נבחרי ציבור.

בין היתר, חורב כתב על ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) כי "הזוכה היומית בפרס הקוקוריקו על שם לוקו זאת נאוה בוקר".

דיון בוועדת הפנים: ליאור חורב הפר חוזה

"בדקתי את תהליך ההתקשרות של המפכ"ל עם חורב ומשהו כאן לא בסדר", אמר אמסלם. ''המשטרה יצאה בהצעות מחיר לארבעה משרדים ולא במכרז פומבי. הנושא השני התמוה בעיניי הוא שהמשטרה יצאה במכרז סגור לשנה, קיבלה הצעת מחיר לשנה, בחרה את המשרד שלכאורה מעסיק את ליאור חורב בתקציב של 800 אלף שקלים ואחרי שנה נתנו לו ארכה לשלוש שנים".

יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, זעם על עצם הדיון ואמר לח"כ אמסלם "מה זאת ההצגה הזו? זה עסק פרטי שלך פה". ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) הורחקה מהוועדה לאחר ששאלה "אתה עושה פה משפט שדה לליאור חורב ללא נוכחותו?".

מי שתמך בעמדתו של אמסלם הוא ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שאמר "יועץ אסטרטגי בעל דעות כאלה לא יכול להישאר שם אפילו יום אחד".

ח"כ בוקר הודיעה כי תגיש תביעת לשון הרע נגד חורב בעקבות הציוץ המעליב שכתב נגדה. "יועץ של משטרת ישראל משתלח כך בסגנית יו"ר הכנסת. אני מתכוונת להגיש נגדו תלונה אישית. מדובר באדם שנטוע עמוק במערכת הפוליטית בישראל", אמרה.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מסר "זה לא שאלה על ליאור חורב וזה לא שאלה על העמדות שלו . לליאור חורב יש חופש ביטוי וחופש מחשבה כמו לכל אזרח אחר במדינת ישראל- לא יותר ולא פחות.השאלה המרכזית שצריכה להישאל פה היא מה המשטרה צריכה לעשות כדי לשמור על אמון הציבור בה ובחקירות שלה?".

"משטרת ישראל חוקרת, וטוב שכך, נבחרי ציבור, אישי ציבור ושחיתות ציבור, אבל היא גם צריכה לשמור כל הזמן שהציבור ירגיש שהחקירות הללו אובייקטיביות שלא מושפעות מגורמים חיצוניים. ואני כמי שמגבה את המשטרה ואכפת לי מהסמכויות שלה ומאמון הציבור בה-הבעתי את דעתי ואחזור על כך: שכל יועץ מימין ומשמאל שיש לו פעילות פוליטית או אמירות פוליטיות במקביל לכך שהוא מועסק במשטרה-זה דבר שפוגע ומערער את אמון הציבור במשטרת ישראל", אמר השר ארדן.