נבחרת הג'ודו קיבלה את הויזות למרוקו

רגע לפני פתיחת התחרות במרקש שבמרוקו, בהתערבותו של נשיא איגוד הג'ודו העולמי, קיבלו נבחרת הג'ודו הישראלית את הויזות למרוקו

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ח

אורי ששון. יגיע למרוקו
אורי ששון. יגיע למרוקו
צילום: איגוד הג'ודו

סוף לסיפור. לאחר סאגה ארוכה והמתנה מורטת עצבים, סוף סוף קיבלה נבחרת הג'ודו של ישראל את הויזות לתחרות אליפות העולם במשקל פתוח המתקיימת במרקש שבמרוקו.

לאחר שהגיעו אל נמל התעופה בן גוריון וחזרו לביתם בידיים ריקות כשהויזות אל האליפות במרוקו לא הגיעה בשל חוסר רצונם של מארגני התחרות לאפשר לספורטאים הישראליים להתחרות, אמש המריאו המשלחת הישראלית אל מינכן שבגרמניה בתקווה שיקבלו את אשרות הכניסה לתחרות ומשם ימריאו למרוקו.

לאחר שאיים נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מריוס וויזר כי יבטל את האליפות אם הישראלים לא יורשו להיכנס למדינה הערבית ולהתחרות, ובהתערבות ישירה שלו כשהגיע למרוקו בכדי לטפל באופן אישי למען קבלת הויזות לחברי המשלחת, קיבלו אלה את האשרות הבוקר ובהמשך היום יעשו את דרכם אל עבר האליפות היוקרתית.

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי שיבח את נשיא האיגוד העולמי מריוס ויזר שפעל למען קבלת הויזות לחברי המשלחת ואמר: "כשוייזר מבטיח הוא גם מקיים. הוא ידיד אמת של איגוד הג'ודו הישראלי. אני שמח שהתעקשתי לצאת למרות הקשיים שהערימו בפנינו".

שרת הספורט מירי רגב אמרה: "אני מודה לנשיא האיגוד הבינ"ל, מריוס וויזר, על עמידתו הנחרצת מול מארגני התחרות במרוקו ועל עמדתו האיתנה והמתבקשת לא לערב בין ספורט ופוליטיקה. אני מאחלת הצלחה רבה לאורי ששון ולמאמנו אורן סמדג'ה בתקווה למדליה ישראלית באליפות העולם ושדגל ישראל יתנוסס באולם הג'ודו במרקש".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il