אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

צחי סטולביץ מגבעת שמואל, הורה לתלמידה בכיתה ז' שלומדות באולפנת צפירה, מרוצה מהחלטת ראש עיריית גבעת שמואל לאפשר לבנות להמשיך ללמוד באולפנת צפירה למרות שבשנים הבאות בנות שיבקשו ללמוד באולפנה אחרת ולא באולפנה המקומית יצטרכו לבקש אישור מיוחד מהעירייה ללימודי חוץ.

"יש כאן אפליה בין בנים לבנות, בנים דתיים יכולים לבחור ללמוד היכן שהם רוצים ובנות לא - הן חייבות ללמוד באולפנה המקומית", אמר לאתר ערוץ 7.

סטולביץ' משוכנע שהאולפנה המקומית בגבעת שמואל תמשיך לשגשג גם אם תינתן לבנות זכות בחירה היכן ללמוד, "אני חשבתי שלבתי תמר יותר מתאימה אולפנה צפירה מכל מיני סיבות ואני חושב שבאולפנה בגבעת שמואל יש מספיק בנות, זו אולפנה יציבה וראויה ואין הצדקה למנוע מאיתנו לשלוח את בנותינו לאולפנות אחרות".

מעיריית גבעת שמואל נמסר כי הם מברכים על החלטת השופט לאמץ את הצעתו של ראש העירייה יוסי ברודני לאפשר לבנות שהחלו לימודיהן באולפנת צפירה להשלים את לימודיהן, זאת מתוך רצון טוב של העירייה.

לטענתם השופט קיבל למעשה את עמדת העירייה וקבע כי בשנים הבאות לא יתאפשר לתלמידים ללמוד מחוץ לעיר ללא אישור לימודי חוץ מהעירייה. בנוסף, נקבע כי ההורים פעלו בניגוד לחוק ועשו דין לעצמם.

בעירייה מוסיפים, "לאור העובדה כי השופט אימץ ועיגן בפסק הדין את כל בקשותיה של עיריית גבעת שמואל, התייתר המשך הדיון בעתירה.

''אנו מברכים את בית המשפט על שחיזק היום בפסק הדין את עמדת העירייה, זאת למרות התנגדותם של עורך הדין של אולפנת צפירה ועורך הדין של ההורים, וקבע בפסיקתו כי "הוריהן של תלמידות בשנים הבאות, שיחפצו בכך ינהגו לפי החוק ואם יידחו ע"י כל הגורמים לא יעשו דין לעצמם כפי שאירע במקרה הנוכחי" .

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו