"הצבא לא סופר את הרבנים"

מנהל איגוד ישיבות ההסדר לשעבר מתייחס לפקודת השרות המשותף ולפגיעה בדתיים, "ברגע שאתה תוקף את הצבא אתה מאבד את יכולת ההידברות".

בני טוקר , כ"ו בחשון תשע"ח

"הצבא לא סופר את הרבנים"-ערוץ 7
חיילי הסדר מתגייסים. ארכיון
צילום: איגוד ישיבות ההסדר

הרב אברהם ברון מי שהיה במשך 25 שנה מנהל איגוד ישיבות ההסדר אומר לערוץ 7 כי ההידרדרות ביחסים בין הצבא לישיבות ההסדר היתה צפויה.

"במשך כל השנים האלה אני שותק ולא מתראיין אבל אני חושב שההתקפות האחרונות על הצבא היו שבירת טאבו של ישיבות ההסדר", טוען ברון, "ראינו את המאמר של ראש מטה ישיבות ההסדר ואני חושב שאסור לתקוף את הצבא. את זה למדתי מהרב עמיטל שייסד את מערכת היחסים בין הישיבות לצבא. גם כי הצבא לא יכול להתגונן מפני התקפות מבחוץ וגם כי ברגע שאתה תוקף את הצבא אתה מאבד את יכולת ההידברות".

לדבריו חוסר האמון בין הרבנים לצבא משליך קשות על חיילינו, "מערכת היחסים עם הצבא מחלחלת לכל הדרגים. במקור הנהלת ישיבות ההסדר נועדה כדי לטפל בשרות התלמידים בצבא תוך שמירה על עקרונות וערכים אבל אם אין הידברות איך היא תגן על החיילים".

"בזמני מעולם לא היה מעורב שום פוליטיקאי בכל מערכות היחסים שלנו עם הצבא חבל שהמסורת הזאת נגמרה כי מי שבסוף יסבול אלו התלמידים", קובע ברון.

הרב ברון מקווה שהיחסים עם הצבא ישוקמו, "הרואה פורענות באה עליו יפשפש במעשיו היום אין תאום בין הצבא, הצבא פשוט מצפצף על הציבור שלנו. מערכת היחסים עם הצבא דרושה גם תחזוקה ומשהו התקלקל בתחזוקה הזאת".