עיזים
עיזים צילום: ISTOCK

בני משפחת גיאת משכונת עין כרם בירושלים מגדלים עיזים לפרנסתם מאז עלייתם ארצה מתימן.

הבוקר (חמישי) התעוררו בני המשפחה לדיר ריק. אפרת גיאת מספרת לערוץ 7 על הרקע המשפחתי ועל מה שאירע, "כשההורים של בעלי עלו ארצה בשנת 1949 הם קיבלו מהסוכנות היהודית שתי עיזים להתפרנס מהן, ומאז אנחנו מגדלים עיזים בעמק התימנים שבעין כרם.

"לפני 15 שנה נגנבו 50 עיזים והצלחנו לשקם את העדר. היו לנו עכשיו 9 עיזים - 3 זכרים ו6 נקבות, והיינו מארחים כאן קבוצות של תלמידים לסדנאות חליבה וגיבון. רצינו שגם לילדים שלנו תהיה חוויה של חיים בטבע וחיבור לבעלי חיים, זה היה בנשמה שלנו, הבוקר התעוררנו וגילינו שכמעט אין עיזים בדיר".

ניסיונות הגניבה הם עניין תמידי בעין כרם והעקבות מובילות כמעט תמיד לכפרים הערביים באזור, "זה כואב הלב כשפולשים לשטח הפרטי שלך וגונבים עיזים. זה היה כואב לראות את הבן שלי בן עשר בוכה היום כשהוא רואה שרוב העיזים אינם.

''אבל זו בהחלט לא הפעם הראשונה. יש כאן שלוש משפחות שמגדלות עיזים, למשפחה אחת גנבו שבע עיזים בראש השנה, למשפחה אחרת גנבו בסוכות עשר עיזים, הם אגב עשו מעקב אחרי הגללים והגיעו לאזור בית איכסא שליד נבי סמואל.

"גם לנו היה כבר ניסיון גניבה בשמחת תורה אבל בזכות נביחות הכלבה עלינו על זה בזמן. הלילה משום מה לא התעוררנו ורק לפנות בוקר גילינו מה קרה וזה קשה".

לטענתה במשטרה לא ממהרים לטפל בגניבות הצאן, "דיברנו עם השוטרים, ביקשנו שישלחו ניידת, הם שלחו לכאן רק הבוקר שתי שוטרות שמילאו דו"ח. ביקשנו שיעזרו לנו במרדף אחרי העיזים כי בעלי הלך לחפש אותם ביער ירושלים, אבל מבחינת המשטרה כנראה שזה לא מספיק חשוב שגונבים עיזים".

מהמשטרה נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו