אישום: תקף קשישה ושדד את כספה

תושב דימונה בן 32 מואשם ששדד קשישה בת 71, גם היא תושבת העיר, גרם לה לפציעה חמורה ונמלט מהמקום בלי להושיט עזרה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד דניס ברודובסקי, תושב דימונה כבן 32, בעקבות שוד של קשישה אותו ביצע.

ברודובסקי מואשם בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות ותקיפת זקן.

על פי כתב האישום, ב-29 באוקטובר סמוך לשעה 10:00 בבוקר הגיעה הקשישה לסניף בנק הפועלים בדימונה ומשכה באמצעות מכשיר הכספומט מחוץ לסניף הבנק, כסף מזומן בסך של 2,000 ש"ח, שהינו חלק מקצבת ביטוח הלאומי שלה. הקשישה עמדה בסמוך לכספומט, ספרה את הכסף והכניסה אותו לשקית.

ברודובסקי עמד באותו זמן ליד הבנק, וראה את הקשישה סופרת את הכסף. לאחר שיצאה מהבנק והחלה ללכת בכיוון ביתה, עקב ברודובסקי אחריה.

הקשישה נכנסה לבניין המגורים שלה והחלה לעלות במדרגות כשהיא אוחזת בידיה את השקית ובה הכסף, ארנק, בקבוק מים, וכן את הכלב שלה. ברודובסקי נכנס אחריה ולאחר שהחלה לעלות במדרגות משך מידיה את השקית. בתגובה תפסה הקשישה את ברודובסקי וכתוצאה מהעימות נפלה במורד גרם המדרגות והשתטחה על הרצפה בין הקומות הראשונה והשניה בבניין.

ברודובסקי נמלט מיד מהמקום תוך שהוא מותיר את הקשישה שרועה על המדרגות ונמלט מהמקום עם השקית על תכולתה. בהמשך לקח לעצמו את הכסף וזרק את יתר החפצים.

נכדתה של הקשישה מצאה אותה שרועה על הרצפה והזעיקה את כוחות ההצלה. הקשישה פונתה באמצעות אמבולנס למרכז הרפואי "סורוקה" כשהיא במצב של הכרה מעורפלת שם היא הורדמה והונשמה. כתוצאה ממעשיו של ברודובסקי נגרמו לה דימום מוחי וכן שבר באגן, היא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ למשך חמישה ימים, ולאחר מכן הועברה למחלקה נוירולוגית, שם היא מאושפזת עד היום ועל פי ההערכה צפוי לה שיקום ארוך.

הפרקליטות ביקשה את מעצרו של ברודובסקי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר נאמר, "המשיב ביצע את המעשים כלפי מתלוננת מבוגרת, תוך ניצול הזדמנות שנקרתה בדרכו ולאחר שעקב אחריה עד ביתה. המשיב גרם במעשיו לחבלות קשות ביותר למתלוננת, אשר עלולות להותיר נזק חמור , הכל לשם בצע כסף".