ריבלין: לא נוותר על יהודי התפוצות

הנשיא ישתתף השבוע באסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה. "לא נפנה עורף אל בני משפחותינו המתגוררים מחוץ לישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ח

ריבלין
ריבלין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ימריא לפנות בוקר ללוס אנג'לס לאחר שנענה להזמנת האסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA), ויהיה הנואם המרכזי בכנס השנתי של האסיפה שמתקיים השנה בעיר.

נסיעת הנשיא מתקיימת על רקע הטלטלות האחרונות ביחסי ישראל ויהדות התפוצות ובשל גילויי האנטישמיות המרימים ראשם ברחבי העולם. לאחר נאומו בפני האסיפה עתיד הנשיא להיפגש עם בני משפחתו של אברה מנגיסטו שהוזמנו אף הם לכנס.

בהמשך הביקור ייפגש הנשיא גם עם ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, וראשי הקהילה הישראלית בעיר (IAC). בנוסף ישתתף הנשיא בשולחן עגול שיקיימו ראשי הקהילה הלטינית בעיר ואף יסייר במוזיאון הסבלנות, ובספרייה והמוזיאון על שם רונלד רייגן, נשיאה ה-40 של ארצות הברית.

בטרם המריא אמר ריבלין כי ישראל לעולם לא תוותר על יהדות התפוצות, "השנה כולנו חווינו רגעים של אכזבה עם ציפיות שלא התממשו, היו שדיברו על הפרדות, על הפער הגדל, על משבר שלא ניתן לבלום אך זו לא דרכנו.

''לעולם לא נוותר על אחינו יהודי התפוצות, לעולם לא נפנה עורף אל בני משפחותינו המתגוררים מחוץ למדינת ישראל". הנשיא הוסיף ואמר "חשוב שנאזין האחד לאחר ונלמד האחד את האחר על מנת שנוכל להגיע להבנה טובה יותר ונלמד טוב יותר לא רק מה קושר ומחבר בינינו אלא גם מה השוני בנינו''.