בני ציפר: החלשה כאן היא שרה נתניהו

מקורבה של משפחת נתניהו מספר על שיחותיו עם עובדי מעון ראש הממשלה הדוחים מכל וכל את טענותיה של שירה רבן, וקובע: החלשה כאן היא שרה

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ח

בני ציפר
בני ציפר
צילום: ערוץ 20

מקורבם של בני הזוג נתניהו, העיתונאי בני ציפר, מתייחס הבוקר להאשמותיה של שירה רבן וקובע כי היוצרות התחלפו ובעוד המשטרה מסייעת לחלש לא מובן לציבור שהחלשה כאן היא אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, ולא העובדים.

ציפר אמר את הדברים בראיון לתכנית חדשות הבוקר של ניב רסקין בערוץ 12, קשת. לדבריו ביום שישי עלתה המשפחה לקברו של אביה של שרה נתניהו במלאת שש שנים לפטירתו, ובתום העלייה לקבר הצטרף הוא עצמו לבני המשפחה והגיע למעונה, שם שוחח עם עובדים שונים במעין "ראיון" אקראי והתגובה שקיבל הייתה שונה בתכלית לעומת זו שהתקבלה מדבריה של רבן.

בדבריו מבהיר בני ציפר כי אין בכוונתו לקבוע כי דבריה של רבן, כפי שנאמרו בראיון לחדשות ערוץ 2 אינם נכונים כיוון שלא היה במקום, אך כאשר שאל את העובדים אודות ההאשמות נענה בצחוק גדול של מי שהתכחשו מכל וכל לטענות.

עוד הוסיף וסיפר כי שאל אותם מדוע הם אינם פונים למשטרה ולתקשורת ומספרים את גרסתם. אלה השיבו לו כי ברור להם שאם יפנו לתקשורת יואשמו כמי שנשלחו על ידי בני משפחת נתניהו כדי להציג גרסה הפוכה מזו שבתקשורת, וממילא אמינותם האישית תיפגע. בכך הם אינם מעוניינים.

להערכתו של ציפר מאחורי העדויות הנערמות כלפי הגברת נתניהו עומד "ביקוש" תקשורתי, ומשום כך אלה מתווספות בזו אחר זו.

"אני לא אומר שהדברים הם שקר מוחלט כיוון שאינני מכיר את הפרטים", מדגיש ציפר אך מוסיף כי תחושתו היא שהאווירה בבית ראש הממשלה היא אווירה נוחה בין אשת ראש הממשלה לעובדי מעון ראש הממשלה. "אין שם טיפת דיסטנס", קובע ציפר ומוסיף: "הלוואי שהיה שם יותר דיסטנס".

עוד העיר ציפר וסיפר כי במהלך העלייה לקברו של אביה של הגברת נתניהו אמר ראש הממשלה לראשונה "טוב שאתה לא רואה מה שעוברת בתך שרה".

נזכיר כי בראיון לערוץ 2 תיארה העסקה פוגענית אותה ספגה מצידה של שרה נתניהו ובין השאר אמרה "אני לא עזבתי, ברחתי כל עוד נפשי בי. אני לא יודעת מה היה קורה אם הייתי נשארת שם עוד שנייה".

על אירוע אחר סיפרה: "היום התחיל בצורה לא טובה, מבחינתה, בצעקות: 'שירההה, פה, יאללה יאללה', ככה צווחה ובאיזשהו שלב היא התחילה להתקרב". עוד טענה בראיון כי "כל הצעקות האלה הן כשהידיים שלה באוויר והיא משתוללת כל הזמן עם האצבעות ומחיאות כפיים מחרידות וחזקות תוך כדי הדיבור. מחיאות כפיים של כעס, אולי עצבים. אני לא יודעת למה היא הייתה מוחאת ככה כפיים. ונושכת את השפתיים, וכל רגע אומרת: 'מה שאני אעשה, מה שאני אעשה'".