שיעורו של הרב איינהורן
שיעורו של הרב איינהורן צילום: פייסבוק עמותת צל"ש

יותר מ-800 חיילי צה''ל חתמו בצירוף שמם ומספרם האישי על מכתב לרמטכ״ל גדי איזנקוט, בדרישה להחזיר את שיעור התורה שהתקיים מידי יום ראשון בחניון עיר הבה"דים בנגב.

כזכור, כפי שנחשף בערוץ 7 בחודש שעבר, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף אהרון חליוה, הורה להפסיק את השיעור שמסר מדי שבוע הרב פרץ איינהורן, ונקרא "שמחת יום א'". מטרתו המוצהרת היתה להפיג את התופעה המכונה בצה"ל "שביזות יום א'" שפוקדת רבים מהחיילים בימי ראשון.

בעקבות ההחלטה כתבו למעלה מ-800 חיילים לאיזנקוט, "במשך שנים ארוכות, בימי ראשון, מגיע הרב פרץ איינהורן ממכינת 'עוצם' לאזור האיסוף של החיילים המשרתים באזור הדרום, מרכך להם את הנחיתה מהבית אל השגרה הצבאית והופך במסירות ובכשרון את 'שביזות יום א'' וההמתנה במשך שעות ל'שמחת יום א'' וניצול הזמן''.

''הרב מדבר איתנו על ערכים ומוסר, מחזק אותנו להיות חיילים מקצועיים, ממושמעים, ערכיים, מוסריים, מגדילי ראש ומאירי פנים'', מתארים החיילים במכתבם לרמטכ''ל שפורסם בחדשות 2. "עבור רבים מאיתנו דבריו של הרב הינם כאוויר לנשימה ומהווים את מקור החמצן שלנו לעשייה הצבאית''.

לקראת סוף המכתב מבקשים מאות החיילים מאיזנקוט "המפקד! אנו מבקשים להחזיר את השיעור במתחם ההובלות, השיעור שהופך אותנו לחיילים טובים, לחיילים שאתה רוצה לגדל - לוחמים ערכיים וממושמעים - ושמחים''.

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: ''המכתב התקבל בלשכת הרמטכ''ל ותשובה תועבר במישרין לפונה. המענה לחיילים ובכלל זה שיעורי התורה, מתקיים כסדרו ובהתאם לפקודות. המפקדים מאפשרים לחיילים הדתיים לבצע את שירותם הצבאי לצד קיום אורח חיים דתי על פי פקודות הצבא וכמו בשאר יחידות צה''ל.

''שיעור התורה שהופסק התקיים מחוץ לקרית ההדרכה בחניון ההסעים ואין כוונה לאפשר העברת שעורים מכל סוג שהוא במתחם זה״, נמסר.