הוחמר עונשם של מתכנני פיגוע בשם דאעש

שופטי העליון החמירו בעונשים, לאחר שקיבלו את עמדת המדינה לפיה העונשים שהטיל בית המשפט המחוזי אינם הולמים את חומרת המעשים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בחשון תשע"ח

העונש הוחמר. בית המשפט העליון
העונש הוחמר. בית המשפט העליון
צילום: גיל יוחנן, POOL, פלאש 90

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה, והחמיר את עונשם של בהאא אלדין מסארוה ואחמד בן נביל אחמד, שהורשעו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, תמיכה בארגון טרוריסטי ובמגע עם סוכן חוץ.

בהאא אלדין הורשע בעבירות של מגע עם סוכן חוץ ותמיכה בארגון טרוריסטי, אולם זוכה מעבירה של קשר לסייע לאויב במלחמה. בית המשפט המחוזי השית על אלדין 46 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 8000 ₪ או 50 ימי מאסר תמורתו.

אחמד בן נביל אחמד הורשע בעבירה של קשירת קשר לביצוע פשע וזוכה מעבירה של קשירת קשר לסייע לאויב במלחמה. בית המשפט המחוזי השית על אחמד 22 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 5000 ₪ או 30 ימי מאסר תמורתו.

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה, העמיד את עונש המאסר בפועל ש אלדין על 58 חודשים, ואת עונש מאסרו של אחמד על 30 חודשים. יתר רכיבי גזר הדין נותרו על כנם.

שופטי בית המשפט העליון ציינו בין היתר,"אין צורך להכביר מילים אודות חומרת מעשיהם של המשיבים, אשר שמו להם כמטרה לבצע פיגוע בשם ארגון הטרור האכזרי דאע"ש, פיגוע אשר פוטנציאל הנזק הטמון בו עצום. כמו כן, מקובלת עלינו טענת המדינה כי העונשים שהושתו על המשיבים אינם הולמים את חומרת מעשיהם ואינם מתיישבים גם עם מדיניות הענישה הנוהגת".