מרגי נגד המחוז החרדי במשרד החינוך

"המחוז החרדי מגבה את האפליה נגד הבנות והוא מעניק גיבוי לסמינרים המפלים", טען מרגי. אנשי משרד החינוך הכחישו את הדברים

מיכל לוי , כ"ד בחשון תשע"ח

יעקב מרגי
יעקב מרגי
צילום: פלאש 90

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) בטיפול המחוז החרדי במשרד החינוך בשיבוץ בנות לסמינרים החרדיים.

בדיון משתתפים ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס), סגן ראש עירית ירושלים צביקה כהן, מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך והצוות המשפטי של משרד החינוך.

לטענת יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), המחוז החרדי במשרד החינוך משתף פעולה בצורה זו או אחרת עם האפליה המובנית בסמינרים החרדים כלפי בנות ממוצא מזרחי.

"המחוז החרדי מגבה את האפליה נגד הבנות והוא מעניק גיבוי לסמינרים המפלים", טען מרגי. לדבריו, המחוז החרדי במשרד החינוך משתף פעולה עם הנציגות החרדית האשכנזית. "השוט של גפני חזק יותר מהשוט שלי", אמר. אנשי משרד החינוך הכחישו בנחרצות את הדברים.

לפני כשנה האשים מרגי ואמר כי מדינת ישראל מאפשרת אפליה במוסדות חינוך על רקע עדתי. "מדינת ישראל מאפשרת למוסדות לקבוע אחוז מסיום של בנות ממוצא ספרדי מוסדות שקובעים באופן שיטתי 20%-25% בנות ספרדיות.

"מוסד שלא מאפשר בדיקת רמתם של תלמידות שהתקבלו לעומת תלמידות שלא התקבלו והמדינה שותקת המדינה שותפה לאותה אפליה מדינה שגוררת את רגליה בטיפול באותם תלמידות שלא משובצות. כמו כן מסתכלות עליהם כבעיה ולא במוסד המפלה היא מדינה מפלה. מדינה שמעודדת את האפליה מדינה שלא טרחה לקבוע סנקציות בחוק כלפי מוסדות מפלים היא מדינה שמעודדת אפליה", אמר.