בני משפחת סלומון בבית הלבן
בני משפחת סלומון בבית הלבן צילום: טוויטר - ג'ייסון גרינבלט

מיכל סלומון שניצלה מהטבח שאירע בנווה צוף בחודש יולי האחרון, ביקרה אתמול (שני) בבית הלבן בוושינגטון יחד עם חמשת ילדיה שניצלו גם הם מהפיגוע, בו נרצח אביהם אלעד, אביו יוסי ואחותו חיה סלומון הי"ד.

שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, סיפר בחשבון הטוויטר שלו כי ''היתה לי את הזכות לארח את מיכל סלומון, חמשת ילדיה ואביה בבית הלבן אתמול.

"בעלה, גיסתה וחמיה נרצחו באכזריות על די מחבל בשולחן השבת. מיכל וילדיה נמלטו ממוות ודאי הודות לאומץ הלב שלה", סיפר גרינבלט.

בחודש שעבר עתרו בני משפחת סלומון לבג''ץ, בדרישה להרוס באופן מלא את בית המחבל שביצע את הטבח בביתם ורצח שלושה מבני המשפחה.

על פי הנחיית בג"ץ במקרים דומים, הרס צה"ל רק את חלק מהקומה בה התגורר המחבל, כאשר הקומה השנייה, בה מתגוררים כיום בני משפחתו של המחבל, לא נהרסה כלל.

פנייתם של בני משפחת סלומון לאלוף פיקוד המרכז וליועמ"ש איו''ש בדרישה להשלים את הרס בית המחבל – לא נענתה עד כה. העתירה לבג''ץ הוגשה בידי עו"ד חיים בלייכר ועו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו אשר מלווים את בני המשפחה במיצוי זכויותם כנפגעי עבירה.

הנימוק העיקרי שהובא בעתירה הוא העובדה שבני משפחתו של המחבל ידעו על כוונתו לבצע פיגוע וידעו סמוך לזמן האירוע על כך שהמחבל יצא לבצע את זממו. למרות זאת, בני המשפחה לא דיווחו לרשויות או לגורם ביטחון כלשהו על כוונותיו ובכך הורשעו באי-מניעתו של הפיגוע.

הודות לכך, דורשים בני משפחת סלומון בכתב העתירה כי תושלם הריסתו של הבית, כולל קומת מגוריהם של שאר בני המשפחה.

נפתלי בנט בזירת הטבח בנווה צוף

בסיכומה של העתירה נכתב: "עתירה זו הוגשה בשם משפחת סלומון ששלושה מבניה נטבחו ע"י רוצח שפל וחייהם לא ישובו להיות יותר כמו שהיו. ייתכן מאוד והרתעה מוגברת כנגד הטרור וסביבת גדילתו הייתה מונעת אסון נורא זה.

''את המתים איננו יכולים להשיב אך בכוחנו לפעול ולהתריע על אוזלת היד כנגד אותו טרור אכזרי והרסני. לקרובי הנטבחים ובניהם יהיה נחמה פורתא אם ע"י פעילותיהם ימנעו בעתיד פשעים דומים.

''העותרים פונים לבית המשפט הנכבד להורות למשיבה להשלים את המלאכה אותו החלה ולהרוס את הבית כליל למען יראו וייראו כי לרוצחים שפלים אין מחילה ומעשיהם לא ישתלמו. העותרים מבקשים מבית המשפט הנכבד לאפשר למשיבה להחזיר לעצמה את יכולת ההרתעה כנגד הטרור ובכך לקיים את החובה הבסיסית כלפי אזרחיה להגן על חייהם וביטחונם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו