כרמי גילון
כרמי גילון ערוץ 7

ראש השב"כ בזמן רצח יצחק רבין, כרמי גילון, הודה בראיון לתכנית "אינטימי" בערוץ 10 כי שקל להתאבד בעקבות רצח יצחק רבין וכישלון השב"כ באבטחתו של ראש הממשלה.

"ברמה האישית רציתי להיפטר מהכול, הסתובבתי עם אות קין על המצח, לא יכולתי לשאת המועקה. כל אחד הסתכל עליי - כאיש שלקח אחריות על רצח רבין. מצד שני יש לך אחריות למשפחה הגרעינית שלך אישה ושלוש בנות, אחת מהן צעירה שהייתה אז בת שש בלבד".

גילון עוד סיפר "לא שיתפתי את אשתי במחשבות האובדניות שלי אבל המזעזע אותי יותר, שלקח להן שנים לספר את שעבר עליהן כי הן לא רצו לשתף אותי והגנו עלי, עברו עליהן ימים קשים בבתי הספר".

גילון סירב לחשוף את הדרך שבה תכנן לסיים את חייו, "חשבתי איך לעשות את זה, אקדח לא בא בחשבון למרות שהוא הכי זמין בבית אבל לא רציתי טביעות אצבע וחשבתי על המשפחה. אני מציע שאני לא אפרט כדי לא לתת רעיונות לאנשים".

בראיון סיפר כי אוכזב קשות מחבריו שנטשו אותו לאחר רצח רבין, "החברים הטובים נעלמים. הייתה לי אכזבה אישית מיעקב פרי שאמר בתקשורת שאני צריך להתפטר. זה נאמר מאחורי גבי...זה היה אחרי שהתפטרתי. תרים טלפון, היורש שלך בתפקיד זקוק לעזרה אך הוא נעלם".

בזמן רצח רבין, באותו מוצאי שבת, שהה ראש השב"כ לשעבר בפריז וקיבל את הבשורה על ידי מנהל לשכתו בדרך לשדה התעופה. "לא התאוששתי מרצח רבין ולא יכול להתאושש. אני לא יכול להסביר את הכישלון הקונסאלי. עד היום אני לא יכול להבין איך יגאל עמיר היה יכול לירות שלוש יריות. כל מה שאני חונכתי כמאבטח הוא שסביר באבטחה שהתוקף ירה את הכדור הראשון אבל אוי ואבוי אם הוא יוציא את הכדור השני".

בראיון הצטער כי לא הלך לטיפולים פסיכולוגיים לאחר רצח רבין אלא קיבל טיפולים רפואיים שהעניקו לו מרשמים לכדורים כימיים לטיפול במצבו הנפשי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו