יוסי ניצח את ביבי

מאבקו הנחוש של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שבז לחולשות של נתניהו וחבריו במועצת יש"ע, יביא לתנועה של מאות אלפי יהודים ליו"ש. דעה

יעקב כץ (כצל'ה) , כ"ז בחשון תשע"ח

יוסי ניצח את ביבי     -ערוץ 7
יעקב כץ (כצל'ה)
צילום: פלאש 90

פעם נוספת הוכח שבזכות עקשנות ודבקות במטרה אנו מצליחים להתקדם במשימה החשובה ביותר בדורנו: בניין יהודה ושומרון ותשתיותיה.

זה חמישים שנה שאנו מנסים בכל כוחנו ליישב את חבלי ארץ ישראל המקראיים ששוחררו במלחמת ששת הימים, וכגודל המאמץ והייסורים כך רבים הניסיונות מבית ומחוץ למנוע זאת מאיתנו.

יכול היה נתניהו, אם היה ראוי לכך, לזכות שבניית הערים והיישובים ביו"ש תיזקף לזכותו, אך לצערו ולצערנו הוא לא זכה לכך. האחרון שעמד ועדיין עומד בפרץ, זה מספר שנים, בעוז ובגבורה, בחוכמה ובתבונה, הוא יוסי דגן, יו"ר המועצה האזורית שומרון, אשר בז למוסכמות ולחולשות של נתניהו וחבריו במועצת יש"ע, שמשתפים עמו פעולה שנים רבות.

במסירות נפש מעוררת הערצה הצליח יוסי יחד עם כמה ראשי מועצות ומשפחות שכולות למשוך אחריו את כל העושים במלאכת הקודש, ולהכריח גם את העומד בראש הפירמידה לבטל את הגזירות ולאפשר את חידוש בניית התשתיות, הכבישים ומרכיבי הביטחון, שיאפשרו לכחצי מיליון תושבי יו"ש חיים נורמליים ויעודדו מאות אלפי יהודים נוספים לנוע מזרחה ולהתיישב בחלקי ארץ ישראל אלו.

ערוץ 7, שסייע רבות למאבקו של דגן והעוזרים על ידו בהשגת מטרתם בשבועות האחרונים, נכנס בימים אלו לשנתו השלושים, וכמאמר חז"ל "בן שלושים לכוח".

זכינו להיות המייסדים של מעצמה תקשורתית זו תחת הנהגתו של מורנו ורבנו הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א. בזכותה של תקשורת זו חיזקנו וקוממנו את שהתחילו חלוצי וגיבורי האומה כבר לפני כמאה וחמישים שנה. מדינת ישראל עם שבעת מיליוני יהודיה, כאשר קרוב למיליון יהודים מתוכם חיים ומתגוררים מעבר לקו הירוק בירושלים, ביו"ש וברמת הגולן, לא הייתה יכולה להיראות כפי שנראית היום לולא קבוצת ערוץ 7 על כל מפעליה - אינטרנט, רדיו, טלוויזיה והעיתון 'בשבע', השלישי במספר קוראיו בישראל.

אומות העולם, ביניהן גם ידידתנו הגדולה באמריקה, עסוקים זה חמישים שנה בניסיונות חוזרים ונשנים להסיגנו אחור לגבולות 67', המתאימים לתפיסתם שהעם היהודי צריך לחיות בגטו הגדול שבין גדרה לחדרה, כפי שחיו אבותינו מאות ואלפי שנים בגרמניה, בוורשה, בקהיר, במרוקו ובפראג.

גם אצלנו היהודים, רבים עדיין לא אימצו את דברי בן גוריון ש"קל יותר להוציא את היהודים מהגלות מאשר את הגלות מהיהודים". אנו במאבק מתמשך להשתחרר מגלות נוראה זו, ואין ספק שננצח בע"ה במאבקנו זה.

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7 ולשעבר יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי