ח"כ נגוסה בוושינגטון:
"משפחת מנגיסטו לא לבד"

יו"ר ועדת העלייה והקליטה שנפגש עם בני משפחת מנגיסטו במסעם בארה"ב, מקווה שהסוגייה תיפתר ואברה ישוב לביתו. "כל עם ישראל איתם".

בני טוקר , כ"ז בחשון תשע"ח

אברהם נגוסה
אברהם נגוסה
צילום: אלירן אהרון

ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), יו"ר ועדת העלייה הקליטה והתפוצות של הכנסת ששוהה כעת בוושינגטון, נפגש אתמול עם משפחתו של אברה מנגיסטו שבידי החמאס.

לדבריו הפגישות של בני המשפחה בוושינגטון ובבית הלבן היו חשובות, "באמריקה מזדהים עם הכאב של המשפחה, קיימנו כבר דיונים עם כל מיני ארגונים כולל הצלב האדום כדי לראות איך מקדמים את שחרורו. אנשים כאן מזדהים עם הכאב של המשפחה וכולם מתפללים לשחרורו. משפחת מנגיסטו אינה לבד כל העם היהודי מאחוריה".

ח"כ נגוסה שנמצא בארה"ב יחד עם ח"כ עודד פורר כנציג שדולת "ניצחון לישראל" בכנסת, נפגש עם חברי קונגרס אמריקנים בשדולה התאומה בוושינגטון כדי לקדם את הדרישה שהפלשתינים יכירו במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי כתנאי להמשך המשא ומתן.

"אנחנו דורשים שהפלשתינים ישנו את דרכם מהתנגדות להכרה ושלא יהיו שום ויתורים נוספים, הם צריכים קודם כל להכיר בזכותה הלגיטימית של מדינת ישראל כביתו של העם היהודי. זה המסר שהעברנו לחברי קונגרס וליועציו של טראמפ".

ח''כ נגוסה שנבצר ממנו להשתתף השנה בחגיגות חג הסיגד מאחל חג שמח לבני העדה האתיופית, "זה חג הודיה לקדוש ברוך הוא ששמע את תפילותינו ושזכינו להגיע סוף סוף לארץ ישראל ולירושלים, החלום התגשם.

''גם אתמול בלילה הגיעו עולים חדשים מאתיופיה ויום לפני כן מהודו, כך שגם השנה בחג הסיגד משפחות מתאחדות בארץ ישראל וזו באמת תקופה מדהימה, אנחנו נמשיך להביא את אחינו הפזורים בכל תבל למדינתנו", הבטיח חבר הכנסת.