קטש. קדנציה ראשונה כמאמן הנבחרת
קטש. קדנציה ראשונה כמאמן הנבחרת עודד קרני, מנהלת הליגה

ביום שישי הבא, ה-24 בנובמבר בשעה 14:00 בצהריים תחל נבחרת הכדורסל של ישראל את דרכה במוקדמות גביע העולם 2019.

הנבחרת שתארח במשחק הראשון בהיכל הדרייב אין שבתל אביב את נבחרת אסטוניה, תחל את הכנותיה כבר ביום שני הקרוב, ורגע לפני מפרסם היום (חמישי) עודד קטש, מאמן הנבחרת החדש את סגל 14 השחקנים שיעמדו לרשותו במשך שני המשחקים הקרובים.

למעשה, המשחק ביום שישי הבא יהיה המשחק הראשון של מוקדמות גביע העולם במתכונתה החדשה, כשזו תתקיים בזמן חלון המשחקים בליגות השונות, מלבד מפעל היורוליג האירופי.

לאחר המפגש מול אסטוניה, תתארח הנבחרת הישראלית אצל מקבילתה היוונית באי כרתים ביום שני בשעה 17:00, במשחק בו כבר גם קבוצות היורוליג ינוחו ויוכלו לשלוח את שחקניהם לייצג את הנבחרות הלאומיות השונות.

הבשורה הגדולה מזימון 14 השחקנים לקראת צמד המשחקים הקרובים, היא דווקא מי שלא זומן. בעוד ליאור אליהו שחקנה של הפועל ירושלים ביקש להשתחרר בשל הרצון להתמקד בניסיון להרוויח את דקות המשחק שלו בקבוצה האדומה מהבירה, שלושה משחקניה הישראלים הבכירים של מכבי ת"א לא זומנו גם הם.

שניים מתוך השלושה, איתי שגב ויובל זוסמן לא זומנו מתוך הסכם שבעל פה בין הנבחרת למכבי ת"א שתקיים את משחקה במסגרת מפעל היורוליג האירופי מול ברצלונה הקטאלונית, בעוד כרם משעור פצוע ולא נכלל בסגל אף הוא.

מי שכן זומן הוא ג'ייק כהן שיחזור ללבוש את המדים הלאומיים לראשונה מאז קיץ 2014, כשהמכבים מת"א הסכימו להפריש אותו לטובת הנבחרת כדי שהנהלת פיב"א לא תעניש את הנבחרת על אי זימון שחקני יורוליג.

עוד עולה מהזימונים לקראת צמד המשחקים הקרובים הוא כי על אף הניסיון לבצע מהפך בסגל השחקנים שכשלו בטורניר היורובאסקט האחרון שהתקיים בארץ לפני כחודשיים, לא פחות משישה שחקנים שלקחו חלק בכישלון זומנו למשחקים הקרובים, כשעבור ארבעה בלבד מדובר בזימון בכורה במדי הנבחרת הלאומית.

יש לציין כי על פי תקנון מוקדמות גביע העולם, ניתן להחליף שחקנים מדי משחק ולפני כל חלון משחקים יש לרשום 24 שחקנים לסגל המורחב. אחרי החלון הנוכחי, הנבחרת תשחק שוב בפברואר, נגד בריטניה בארץ ואסטוניה בחוץ ותסיים את הבית הזה בסוף יוני נגד יוון בבית ובריטניה בחוץ.

הסגל המלא:

גל מקל, בר טימור, עוז בלייזר, עידן זלמנסון, ריצ'רד האוול, שון דוסון, תמיר בלאט, ג'ו אלכסנדר, חואקין שוכמן, בן אלטיט, תומר גינת, רפי מנקו, יפתח זיו, ג'ייק כהן.