נתניהו: לפנות את המאחזים הפלסטיניים

נציגי פורום עוטף ירושלים הנלחמים בבנייה הערבית באזור גוש אדומים הציגו לרה"מ תצלומי אוויר של הבנייה הבלתי חוקית.

ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשע"ח

אנשי פורום עוטף ירושלים עם נתניהו
אנשי פורום עוטף ירושלים עם נתניהו
צילום: פורום עוטף ירושלים

נציגי פורום עוטף ירושלים הנלחמים בבנייה הערבית הבלתי חוקית באזור גוש אדומים וכביש 1, נפגשו היום (חמישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בפגישה נכחו גורמי המקצוע במשרד ראש הממשלה, חבר דירקטוריון פורום עוטף ירושלים בועז עדו, עוזר ראש מועצת בנימין לענייני התיישבות רוני שניר, יו"ר הוועד הגושי דני תרזה, רכז השטח יניב אהרוני וכן תושב כפר אדומים והפעיל החברתי אביחי שורשן.

הפגישה נקבעה ביוזמת ראש הממשלה לאחר שנחשף לפעילות הפורום והישגיו בשטח. במהלכה הוצגו לו מפות ותצלומי אוויר של הבנייה הפלסטינית-בדואית הבלתי חוקית במימונו של האיחוד האירופי.

כמו כן, הוצגו לנתניהו הבעיות הנשקפות ליישובי עוטף ירושלים וכן הסכנות הביטחוניות והבטיחותיות האורבות לנוסעים על כביש מספר 1.

בסיכום הפגישה, הנחה ראש הממשלה את אנשי משרדו ואת גורמי הביטחון והאכיפה להגביר את הנוכחות והאכיפה בשטח ולהביא לידי פינוי המאחזים הבלתי חוקיים לקיבועים שיועדו והוכנו על ידי המדינה לטובת אותם מאחזים.

משתתפי הפגישה וביניהם נציגי פורום עוטף ירושלים יצאו מהפגישה מעודדים מדברי נתניהו בדבר הפתרונות לבעיית הבנייה הבלתי חוקית באזור גוש אדומים.

מפורום עוטף ירושלים נמסר ״אנו מברכים את ראש הממשלה על נכונותו להביא לפתרון קבע את הבעיות שהוצגו בפניו בדבר הבנייה הבלתי חוקית הנעשית במימון אירופי. אנו מלאי ציפייה כי אכן הדברים והפתרונות שהועלו בפגישה יבואו לידי יישום״.

אביחי שורשן הוסיף ״מברך מאוד על הפגישה ביוזמת ראש הממשלה אשר מבין את חומרת הנעשה בשטח ורצה לשמוע מהתושבים ואנשי השטח החווים את המציאות של פלישת הבדואים לשטחי c בעוטף ירושלים על הבעיה ועל הפתרונות שניתנים ליישום.

''אנחנו מלאי תקווה ונכונות להמשיך לעבוד עם גורמי הביטחון והאכיפה לצד משרד ראש הממשלה כדי שמה שנאמר בפגישה אכן יישום בשטח״, הדגיש שורשן.