מטיל ספק. עו"ד יורם שפטל
מטיל ספק. עו"ד יורם שפטל צילום: פלאש 90‬

עורך הדין יורם שפטל התייחס הבוקר (ראשון) בראיון בערוץ 10 לסוגיית השעייתם של גבי גזית ונתן זהבי, וכן ליוזמה למשפט חוזר ליגאל עמיר.

שפטל הדגיש כי הוא איננו מיודד עם שני מגישי הרדיו, גבי גזית ונתן זהבי, שנגדם פורסמו תלונות אנונימיות לפיהן הם הטרידו בעבר מינית נשים שעבדו עמם.

עם זאת הדגיש שפטל, "אני שוחחתי עם מנכ"ל הרדיו ביום חמישי ביוזמתי, ואמרתי לו שלא מקובל עלי שכתוצאה מרכילות שלא ניתן לאמת אותה לעולם אנשים יפסידו את מקומות עבודתם ואת פרנסתם".

לדבריו, "כל התלונות ללא יוצא מן הכלל ובכוונת מכוון הן מעבר לתקופת ההתיישנות, כך שלא ניתן יהיה לבדוק אותן אובייקטיבית אף פעם, ולכן אם אנשים מכחישים ולא ניתן לבדוק אובייקטיבית לא ניתן בשופם פנים ואופן לטעמי לבוא חשבון עם אף אחד".

שפטל הבהיר כי לטעמו יש להשיב את השניים לעבודה, "הייתי מעיף אותם מסיבות אחרות אבל לא בגלל לשון הרע שלא ניתן לבדוק אותה".

בהמשך התייחס שפטל לידיעות לפיהן בכוונתו של יגאל עמיר לבקש משפט חוזר בתיווך רעייתו ובסיוע חברה משוויץ.

"קודם כל גילוי נאות. זמן קצר אחרי שיגאל עמיר, בגאווה, יש לומר, מבחינתו, שיחזר את הרצח בכיכר מלכי ישראל, פנתה אלי משפחתו כדי שאייצג אותו. אני, כמי שתמיד בוחן כל עניין לגופו של עניין מבחינה ראייתית קודם כל, הגעתי למסקנה בלי לבדוק את הראיות, רק ראיתי את השחזור בטלויזיה כמו כל עם ישראל, שאין שום סיכוי לתקוף את ההרשעה שלו, ההרשעה שלו ודאית, ולכן אני סרבתי להצעה", סיפר שפטל, אשר אישר עם זאת כי בחלוף השנים ייצג את האח, חגי עמיר, בהליכים של בקשת חופשה מהכלא.

לדבריו, "כדי שלמשפט חוזר יהיה סיכוי, חייבים להמציא ראייה שקודם כל היא חדשה ולא היתה נגישה לנאשם ולסנגורים שלו בזמן ניהול המשפט. בנוסף, היא צריכה להיות בעוצמה כזאת שאם היא תתקבל ותימצא אמינה יהיה בה בלבד כדי להפוך את התוצאה. אני פעם ראשונה שומע מה תהיה העילה, זאת בשום אופן לא יכולה להיות עילה למשפט חוזר".

"אני בלשון המעטה מטיל ספק בסיכויים של המהלך הזה. יש אגדת עם שהיא שקרית, שנמצא אצל רבין פצע כניסה של כדור מקדימה. אם זה היה נכון, והיתה בידי ההגנה יכולת להציג חוות דעת רפואית אמינה שככה היה, כי אז לא ברור מאיזה כדור, אבל זה לא נכון", הוסיף שפטל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו