אלאור אזריה
אלאור אזריה צילום: פלאש 90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט היום (ראשון) לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה.

במכתב שנשלח מבית הנשיא לאזריה המרצה עונש מאסר בגין הריגת מחבל מנוטרל, נכתב כי ״נשיא המדינה נתן דעתו לעבירות שבוצעו על ידך ולנסיבותיהן, לכל הדברים שנכתבו בבקשתך, לכל החומר וכן לחוות הדעת שהובאו בפניו והחליט לדחות את הבקשה.

''מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת חנינה זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין''.

במכתב נאמר כי הנשיא לקח בחשבון את העובדה שהרמטכ''ל כבר החליט להקל בעונשו של אזריה ''בספטמבר 2017 מצא לנכון הרמטכ"ל להוסיף ולהקל בעונשך ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליך וזאת משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית.

''מתוך כך סבור הנשיא כי במכלול השיקולים ולאור האמור לעיל, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה.

''בהחלטת הנשיא הובאה בחשבון העובדה כי אתה צפוי לעמוד בפני הוועדה לעיון בעונש שתשקול את שחרורך בעוד כשלושה חודשים״, נאמר במכתב שנשלח אל אלאור אזריה.

אתי אזריה, אחותו של אלאור, הגיבה בפייסבוק להחלטת ריבלין: "לא נרפה, חיים שלי. איתך עד הסוף, אחי היקר!!!". גם אחיו אדיר כתב "תמיד איתך, עד הסוף... אח יקר!".

אלאור אזריה הגיע לכלא הצבאי בצריפין