רג'וב ועיני לוחצים ידיים יחד עם בלאטר ויו"ר הוועדה
רג'וב ועיני לוחצים ידיים יחד עם בלאטר ויו"ר הוועדה צילום: פיפ"א

שפל חדש לנבחרת הכדורגל של ישראל. ארבעה ימים לפני הפרסום הרשמי, מסתמן כי אחרי הכישלון הגדול בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 האחרון תחת אימונו של אלישע לוי, לראשי הנבחרת הישראלית והכדורגל הישראלי בכלל מחכה שפל חדש וחמור אף יותר.

על פי שיטת הניקוד הנהוגה, בדירוג פיפ"א הקרוב שיתפרסם באופן רשמי ביום חמישי הקרוב, תתדרדר הנבחרת הישראלית פעם נוספת, כשזו תרד לא פחות מ-16 שלבים עד למקום ה-98 בעולם.

מדובר במקום הנמוך ביותר של הנבחרת הישראלית בדירוג פיפ"א העולמי מאז החלו בפיפ"א לפרסם את הדירוג העולמי ב-1993, כשלמעשה תהיה זו הפעם השניה שהנבחרת הישראלית תהיה במקום הנמוך הזה, בו הייתה עוד קודם בספטמבר 2016.

מה היה שיאה של הנבחרת הישראלית? בנובמבר 2008, לפני תשע שנים בדיוק, רשמה הנבחרת הלאומית את דירוג שיא כל הזמנים שלה כשדורגה במקום ה-15. לאור היכולות הרעות על כר הדשא, נראה כי הטבלה לא משקרת.

אם זה לא מספיק, אזי שהנבחרת הישראלית שסיימה במקום הרביעי בבית שלה במוקדמות המונדיאל ולא ערכה כלל משחקי הכנה, תדורג נמוך יותר אפילו מהנבחרת השכנה, נבחרת פלסטין.

הנבחרת הערבית שהביסה בתוצאה 1:8 את האיים המלדיביים במוקדמות גביע אסיה, תעפיל בזכות תוצאות מול נבחרות מקבילות למקום ה-82 בעולם, ויחד איתה יעקפו גם כמובן נבחרות שכנות נוספות את הנבחרת הישראלית - מנבחרת סוריה, דרך עיראק, לוקסמבורג הקטנה ואיי פארו ועד נבחרת לבנון הגובלת בצפון המדינה.

הנבחרת הלבנונית צפויה לעלות למקום ה-86, לאחר שניצחה בתוצאה 0:1 את הונג קונג, ניצחון שהעניק לה את הכרטיס לשלב הבא בגביע אסיה.

אחרי שניסתה להשעות את הנבחרת הישראלית מכל פעילות ספורטיבית בתוך ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א ונכשלה, נבחרתו של ג'יבריל רג'וב מנצחת על כר הדשא. יותר נמוך מזה אין.