השר כץ בועידת ערוץ 7

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) מגיב הערב (שני) לדיווחים על יוזמת האמריקאים לסגירת השגרירות הפלסטינית בוושינגטון.

השר כ''ץ נאם בוועידת ערוץ 7 לחיזוק יחסי ישראל וארצות הברית שנערכה במלון קינג דיוויד בירושלים.

"ההנהגה הפלסטינית צריכה להחליט האם היא בוחרת להיות חלק מציר הרשע או להצטרף לציר הידידות", אמר השר כץ.

הוא הזכיר כי "לפני פחות משנה בחרה ארה"ב שלא להטיל וטו באו"ם על החלטה אנטי ישראלית נגד ההתיישבות ביו"ש. רק שנה עברה, ולפני יומיים הזהיר הממשל האמריקני בראשות הנשיא טראמפ את הפלסטינים כי יסגור את השגרירות שלהם אם ימשיכו לפעול נגד ישראל. חיוכי הפלסטינים מלפני שנה נמחקו''.

''זה לא מקרה'', ציין כץ, ''נשיא ארה"ב טראמפ רואה ומחלק את העולם בצורה ברורה לשני צירים מרכזיים: ציר הרשע- בראשות איראן וצפון קוריאה, וציר הידידות שאותו מובילה ארה"ב ובו נמצאות בנות בריתה הסוניות הפרגמטיות וכמובן ישראל. ההנהגה הפלסטינית צריכה להחליט האם היא בוחרת להיות חלק מציר הרשע או להצטרף לציר הידידות''.

לדבריו, ארה״ב של הנשיא טראמפ מבהירה היום שכל ממשלה פלסטינית צריכה לעמוד בתנאי הקוורטט, להתחייב לאי-אלימות, להכיר בישראל ולכבד התחייבויות והסכמים קודמים, כולל פירוק גורמי הטרור מנשקם.

בכל הקשור לישראל ולירושלים הדגיש השר "אני מצפה ומאמין שהנשיא טראמפ יתקן את העיוות ההיסטורי ויעביר את השגרירות האמריקאית בהקדם לירושלים - מרכזו הרוחני ובירתו הנצחית של העם היהודי.

''בתוך כך עלינו לחזק את מעמדנו בעיר, שמאותגר חדשות לבקרים, בשלב ראשון ע״י כינון מטרופולין ירושלים רבתי, חיבור מעלה אדומים, גבעת זאב, בית״ר עילית וגוש עציון לעיר, תוך מתן זכות הצבעה כפולה״, הוסיף השר ישראל כץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו