ח"כ אלעזר שטרן בועידת ערוץ 7

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) נאם הערב (שני) בוועידת ערוץ 7 לחיזוק יחסי ישראל-ארה"ב שנערכה במלון קינג דיוויד בירושלים - והתייחס למשברים בין יהדות אמריקה לישראל.

"ישנה אמירה שבישראל רק הימין יכול להביא שלום. בהשאלה ניתן לומר שרק ממשל שתומך בישראל תמיכה בלתי מסוייגת, יכול להביא את ישראל והפלסטינים לעשות שלום", פתח שטרן.

לדבריו, "כאשר בארצות הברית ישנו ממשל שנוי במחלוקת כמו ממשל טראמפ, אסור לישראל להתייצב לצידו בצורה חד צדדית ובולטת כיון שיש גם מחר. רוב יהודי ארצות הברית הם ליברלים התומכים במפלגה הדימוקרטית. רוב יהדות ארצות הברית הינם רפורמים וקונסרבטיבים. תמיכה ישראלית בלתי מסויגת בממשל לצד התעלמות מרוב היהודים כפי שבא לידי ביטוי בסוגיית מתווה הכותל והגיור, מעמיקה מאוד את הקרע בין יהדות אמריקה למדינת ישראל", דברי ח"כ שטרן.

בכנס התייחס ח"כ יהודה גליק (הליכוד) להחלטה שלא להעביר בינתיים את השגרירות אמריקנית מתל אביב לירושלים.

"יש לנו משימה – שירושלים תהיה בירתו האלוהית של העם היהודי והעולם כולו. אנחנו לא צריכים שהעולם יכיר בירושלים כבירתו של העם היהודי. ירושלים היא בירתנו מזה כשלושת אלפים שנה ואנחנו יודעים זאת. אם העולם רוצה להישאר רלוונטי, למציאות עליו להכיר בירושלים כבירת העם היהודי", דברי ח"כ גליק.

מוקדם יותר התייחס גם השר ישראל כ"ץ לנושא. "אני מצפה ומאמין שהנשיא טראמפ יתקן את העיוות ההיסטורי ויעביר את השגרירות האמריקאית בהקדם לירושלים - מרכזו הרוחני ובירתו הנצחית של העם היהודי.

''בתוך כך עלינו לחזק את מעמדנו בעיר, שמאותגר חדשות לבקרים, בשלב ראשון ע״י כינון מטרופולין ירושלים רבתי, חיבור מעלה אדומים, גבעת זאב, בית״ר עילית וגוש עציון לעיר, תוך מתן זכות הצבעה כפולה״, אמר השר כ"ץ בוועידת ערוץ 7.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו